-
Content count
408 -
Joined
-
Last visited
Community Reputation
0 NeutralAbout pbhurra
-
Rank
Konditor wannabee
- Birthday 11/13/1977
Kontakt
-
Hjemmeside
http://
Profile Information
-
Vielses dato
7. april 2007
-
Type vielse
kirkebryllup
Recent Profile Visitors
1,825 profile views
-
Kæreste Rikke, hvor ser I bare hamrende lækre ud begge to - wauu.. mit kobberbryllup skal holdes på Hawaii. Er så ked af at jeg ikke fik sendt en sms men min nye mobil er gået død og væk var alle mine numre. Håber at I havde en skøn dag - glæder mig til at se, meget, meget mere..
-
Det behøver du ikke hvis marcipanen er lidt "svedig". HVis ikke kan du pensle et tyndt lag vand. Jeg bruger normalt aldrig noget.
-
Kæreste Rikke - undskyld at jeg sådan har forsømt dig. Jeg vil ønske jer en helt fantastisk tur og et helt fantastisk bryllup - hvordan kan det blive andet. Glæder mig til at høre og se alt fra den store tur
-
Kære Rikke.. endelig har bølgerne lagt sig efter brylluppet. Anders er lige i dag taget til England for at arbejde en uge så jeg er lidt tidspresset.. men nu måtte jeg bare herind til dig. Skylder jeg altså også. Først en kæmpe tak fordi du ville komme aftenen før brylluppet og fikse mig op - neglene blev beundret af alle og det er med sorg at jeg nu har taget dem af. Glæder mig til at du skal øve din nye teknik på mig. Dernæst et stort.. WAUU.... hvor ser du da bare knaldhamrende godt ud i din kjole - su når da at få Ole til at smelte før solen gør - du er bare smuk i den kjole. Nu er det simpelthen snart din tur. Jeg glæder mig helt afsindigt meget til at høre om se en masse billeder fra jeres store dag. Nu må du nyde de sidste dage som frøken. Stort Pernille
-
Her er den nyeste collage fra fotografen - elsker den - og kan endda fristes til at sige at jeg er smuk på billedet i nederste venstre hjørne
-
Først et stort tillykke og fra en der også blev gift i lørdags kan jeg kun sige.. hvor har du ret. Jeg er også så høj over hvor skøn en dag det var og så trist ovre at den er slut. Var ved at græde da de sidste gæster gik kl. 3 - det måtte bare ikke stoppe..
-
Stort tillykke med dagen..
-
Nemlig.. man kan få dem i Bilka..
-
Her er første billede fra vores skønne og dygtige fotograf - Heidi. Er helt igennem vild med det billede
-
Klar til 2. etape af festen..
-
Tilbage i kirken med min mand, søn og niece (brudesvenden turde ikke stille op for fotografen lige der)..
-
Udenfor kirken herskede lidt stormagtige tilstande - prøv lige at se hvad min svoger fangede med kameraet..
-
Et mere..
-
Så er jeg simpelthen en gift frue piger - det er vildt, uforglemmeligt, eventyrligt, bevægende og super trist i dag - tænk sig - nu er dagen ovre. Man bliver lidt ramt af den tanke.. men det kender I andre gifte fruer jo nok til. Jeg føler mig både mæt (af oplevelser) og tom på samme tid. Dagen var som vi havde ønsket og mere til. Beretningen følger en af dagene. Har lige fået et par billeder fra min søster og så synes jeg da også I skal se.