bolinda

Medlem
  • Antal besvarelser

    10
  • Tilmeldt

  • Sidste besøg

Street credit

0 Neutral

About bolinda

  • Status
    Ny bruger
  • Fødselsdag
  1. Blev jo gift i lørdags og valgte at prøve deo rådet. Og det virkede! Havde slet ingen problemer, kom bare et ordenligt sprøjt på og lod det tørre. PS havde et super godt bryllup, skal nok lægge foto ind.
  2. Tak for alle jeres besvarelser. Tror jeg er nødt til at prøve det med deo på et tidspunkt! Jeg har heldigvis lidt tid til at bestemme mig ( skal giftes den 6 maj 06 )
  3. Jeg er en str 52 og vil gerne have corsage og strømper på under kjolen, men ved så at mine lår vil glide mod hinanden i det stykke med bart der kommer ! og det er ikke rart! Men jeg skal jo sætte de der dimser fast i strømperne, ellers ville jeg have strømpebukser på. Min mor siger det bliver pænest med en corsage under, jeg overvejer en body. For så kan jeg have strømpebukser på. HVAD GJORDE I?
  4. Og lidt mere kjole
  5. Kjolen forfra
  6. Så har jeg fundet min kjole hos Glamour, til halv pris! Blev helt underlig indeni da hun tog den frem, så jeg vidste det var den. Den er hos min veninde og hun var så sød at tage nogle fotos af den. Det er en Tres Chic. Er bare helt væk i den
  7. Jeg skal giftes den 6 maj og vi er lige gået i gang. Men vi fandt hurtigt et sted at holde det. Jeg så min kjole sidste fredag og prøvede den torsdag ( igår ) ugen efter, hvor jeg købte den. Og fik den med hjem. Så man behøver ikke vente på kjolen, men de andre har ret .nogle steder tager det meget meget lang tid at få den hjem. Så ud at kigge snart! Men i skal nok til at få booket sted og folk snart, så alt og alle ikke er taget :carrot:
  8. Jeg bor i Odense og planlagde en tur rundt til alle brudebutikker, da min veninde skulle finde en kjole i sommer. Begyndte i Glamour i Dronningsgade og så Panayortis, hvor hun fandt sin drømmekjole. Så kom vi ikke længere. De har et godt udvalg. Nu skal jeg selv finde en kjole, så var i Panayortis i fredags for lige at kigge og den er lækker efter de har lavet om. Skal selv til Glamour på torsdag og prøve kjole. De har et MEGET stort udvalg og lager. Så evt. start med bare at kigge ind og se hvad de har, uden at prøve noget. Så udvælg nogle butikker og bestil en tid til prøvning. Der er jo de to som jeg har nævnt ,og Charrit, Brudeshoppen og Lily. Så begynd du bare i Odense, så kan du arbejde dig mod jylland
  9. Jeg har fundet den skønneste kjole fra Tres Chic, den er på udsalg til 3500 kr. Men ved slet ikke noget om mærket, om det er godt! Nogen som ved noget?
  10. Vi skal giftes til maj på rådhuset, men jeg aner ikke hvad jeg skal have på! Man har vel ikke brudekjole på? Hvad har i andre haft på eller skal have på? Jeg er en str 52. Vi holder en reception på et fint hotel bagefter. Nogle ideer?