skralde
Medlem-
Antal besvarelser
69 -
Tilmeldt
-
Sidste besøg
Street credit
0 NeutralAbout skralde
-
Status
Aktiv bruger
- Fødselsdag 10/25/1980
Profile Information
-
Vielses dato
11.06.2011
-
Type vielse
Anissse Kirke
-
Køn
Kvinde
-
Lokation
Rågeleje
-
Hej smukke og dejlige skralde ;o)
Med fare for at komme til at glemme det eller ikke kunne komme til det på din bryllupsdag, vil jeg ligeskrive her og fortælle dig hvor glad jeg er for at du har fundet den store kærlighed og at i nu endelig skal giftes. Det gør mig glad at se jer så lykkelige sammen <3
Knus.
-
Gud hvor sjovt. Altså vi deltog til brudeparretsdag men jeg syntes ikke lige jeg så dig :-) Du må jeg lige læse din tråd og se hvor langt du er i din planlægning. :-) Jeg er altså kommet en del videre siden sidst jeg var herinde, men jeg har bare så meget om ørene i øjeblikket, så jeg nå ikke alt det jeg gerne vil.
-
herinde Fuldstændig :-)Det er hårdt med arbejde og syge børn hele tiden. men jeg er da ikke gået helt i stå i forhold til planlægning af selve bryllupet
-
Åh Planlægning, planlægning..... Jeg er simpelthen ved at få pip, der er så mange ting jeg gerne ville have styr på inden jeg skal starte på arbejde igen efter en dejlig lang barsel. Vi har aftalt at vi gerne ville lave små gaveæsker til alle gæsterne, og det glæder jeg mig til at komme igang med. Men eftersom vi ikke rigtig kan finde ud af hvilke farver vi gerne vi bruge, så er det jo svært at komme igang. Men jeg får jo så mange gode ideer herinde så jeg regner med at stjæle lidt fra jer andre :) Og så prøver jeg at få styr på musikken. Selve festlokalet har et anlæg med 4000 musik numre på og det kan vi bruge alt det vi har lyst til. Men jeg syntes at der skal lidt mere gang i den efter middagen. Jeg overvejer meget at få et band til at spille men hvad er prisen mon??? Og ville det måske være bedre med et disotek?? det er i hver fald nok billigere eftersom min fætter har et diskotek. Og jeg kunne sikkert få et rigtig god pris. Er der nogen af jer der har gode og dårlige oplevelser med diskotek eller livebands??? Og er der nogen som har forslag til et godt liveband, som kan spille i nordsjælland??? I næste uge regner vi med at ta' en tur til københavn og kigge lidt på indbydelser,bordkort osv. og så regner jeg med at lokke Jacob ind og prøve nogle ringe. :) Vores lille pige er startet i dagpleje d. 1 oktober og hun er bare så dygtig. Men jeg savner hende helt vildt herhjemme. Så jeg skal finde på noget at bruge tiden til og hvad er mere oplagt end at bruge tiden på at finde ting til vores bryllup Rigtig god weekend til alle
-
Nej hvor er de bare flotte!!! Det er lige sådan nogen jeg gerne ville bruge til vores bryllup :-) Hvordan har du dog lavet dem???
-
Jeg kan stadigvæk nå det Så her kommer der billeder af Zenia pigens kjole. Vi har jo ikke bestemt hvilke farve tema vi gerne vil bruge, så hendes bånd omkring maven bliver skiftet, men synes alligevel det skulle med på billede.
-
Hvornår er senere Ups skal nok få det gjort i morgen
-
skralde started following hjælp til digt i favour boks
-
Ihh tak for de søde ord Jeg ved faktisk ikke rigtig hvordan den kommer til at sidde fast. Men mon ikke min frisør har nogle gode ideer Altså det er jo ligesom en hårbøjle og så vil jeg tro at min frisør kan sætte den godt fast evt. med nogle hårnåle eller noget. Men jeg har altså et problem med mit hår til den store dag. Jeg ELSKER simpelthen alle de flotte håropsætninger, men Jacob syntes overhoved ikke det er flot han syntes det ser unaturligt ud. Så hvis han skulle bestemme så skulle jeg bare have lang løst hår og det syntes jeg simpelthen er for kedeligt. Jeg syntes faktisk at håret gør rigtig meget og sætter prikken over iét. Hehe, jeg kender godt "problemet"... Jeg er også 99% sikker på at min Brian ville foretrække at mit hår hang løst, hvis jeg spurgte ham om hans mening (Det gør jeg ikke - den fejl begik jeg med kjolen, og det gør jeg IKKE igen ). Men jeg tror ikke, at det er fordi mændene nødvendigvis synes vi er smukkest med hængehår. Jeg tror bare, at det er dét, deres fantasi rækker til. Det er sådan lidt det de "kender og kan forholde sig til", at pige = langt hår. Og så kan de ikke følge med, når vi snakker om alle mulige fancy opsætninger og andet hår, hvor de ikke kan se om håret nu også er langt indenunder alle hårnålene, hehe. Jeg pønser selv lidt på at lave en "halv/halv" løsning, hvor det er opsat, men ikke for stramt, og med nogle løsthængende krøller eller sådan noget. Men jeg synes nu også at der findes flotte og spændende frisurer, hvor håret stadig er nede. F.eks. Men om du så vælger den strammeste knold uden noget hængende hår overhovedet, så tvivler jeg på at din mand, vil tænke over unaturligt hår ;) Han vil da synes du ser fantastisk ud uanset hvad! Jeg tror faktisk at du har helt ret hvad angår mænd og vores hår, det er nemlig det de kender og kan slet ikke forholde sig til at det skal sættes op på alle mulig måder. Men jeg har nu tænkt mig at snakke med min søde frisør, som bare er Og som du selv skriver, så vil Jacob syntes jeg er smuk uanset hvordan mit hår kommer til at se ud. Faktisk syntes jeg det er nogle rigtige flotte frisurer du har lagt op, men nu må vi se hvad det ender med.
-
Har lige læst hele din tråd igennem Hold fast en smuk kjole!!! Den skal du slet ikke være i tvivl om, den er bare som skabt til dig Jeg glæder mig til at følge med fremover. Så jeg måske kan stjæle lidt ideér fra dig
-
Ihh tak for de søde ord Jeg ved faktisk ikke rigtig hvordan den kommer til at sidde fast. Men mon ikke min frisør har nogle gode ideer Altså det er jo ligesom en hårbøjle og så vil jeg tro at min frisør kan sætte den godt fast evt. med nogle hårnåle eller noget. Men jeg har altså et problem med mit hår til den store dag. Jeg ELSKER simpelthen alle de flotte håropsætninger, men Jacob syntes overhoved ikke det er flot han syntes det ser unaturligt ud. Så hvis han skulle bestemme så skulle jeg bare have lang løst hår og det syntes jeg simpelthen er for kedeligt. Jeg syntes faktisk at håret gør rigtig meget og sætter prikken over iét.
-
Så kom Zenia´s brudepigekjole og den er bare så fin :carrot: , så håber jeg bare hun kan passe den til næste år. Jeg har købt d. i str. 98 da jeg syntes den så lidt smal ud over brystet, ellers bliver det bare til en pynte/prinsesse kjole til senere og så må jeg ud og købe en ny inden vores bryllup hvis det er helt tosset Jeg sætter billeder på senere
-
Tak skal I have. Jeg har faktisk lige skrevet til hende, fordi jeg bare har det så træls med at hun er ked af det. Så vi snakker lige lidt frem og tilbage på sms. Ikke optimalt kommunikationsmedie, men jeg synes alligevel at jeg aner en smule forløsning. Så vi skal nok finde en god løsning. Mht. ringene, så troede jeg faktisk helt naivt at de havde ansvaret for at vi modtog dem = de er forsikret/bøder for det, hvis de ikke er forsikret og ringene bliver stjålet. Men det var nok værd at spørge dem om, det kommer helt sikkert med i næste mail! Ved ikke om du har set ringene, som vi går ud fra, men det bliver noget a la det her: Nej hvor er de bare flotte, det er lige sådan nogen jeg gerne vil ha´ men også bare i gult guld, må man spørge hvor meget de kommer til at koste??? Men i gult guld, og mindre både i højde, bredde og mængde diamanter. Maidor mener at den totale mængde karat vil være mellem 0,36 og 0,40 (den er 0,60 på billedet)... De skrev så ikke bredden, men jeg gætter på 6-7 mm.
-
Hej Natasja Kan godt forstå at du har overset det, for jeg har simpelthen ikke kunne finde ud af at opdatere min tekst - Jeg er ikke helt skarp i det her endnu Men tak for de søde ord :carrot: det er jo altid rart at høre at man ser pæn ud, men jeg håber nu at jeg bliver pænere på selve dagen
-
Ja de er faktisk lige min stil, men det er som om der ikke er så meget der holder på min hæl og derfor svupper de når jeg går. Det kan jeg ikke holde ud en hel aften Men dem jeg så har købt i stedet for sidder bare så godt på min fod og de er også virkelig flotte- ved godt at de ser lidt kedelige ud på billede. Men det betyder også meget hvordan skoen sidder og om man kan holde ud at have dem på i 12-15 timer Jeg synes nu ikke dine sko er spor kedelige - tvært i mod er de super flotte. - men det er de andre nu også. Synd de ikke dur. 12-15 timer ?? Tror du vi går så tidligt hjem Jeg syntes også mine sko er super flotte, men jeg syntes måske ikke de kommer helt til deres ret på billede. Jeg ved jo ikke hvor længe i kan holde, men mon ikke jeg har smidt skoene efter 12-15 timer??
-
Ja de er faktisk lige min stil, men det er som om der ikke er så meget der holder på min hæl og derfor svupper de når jeg går. Det kan jeg ikke holde ud en hel aften Men dem jeg så har købt i stedet for sidder bare så godt på min fod og de er også virkelig flotte- ved godt at de ser lidt kedelige ud på billede. Men det betyder også meget hvordan skoen sidder og om man kan holde ud at have dem på i 12-15 timer