Marias bryllup

Medlem
  • Antal besvarelser

    437
  • Tilmeldt

  • Sidste besøg

Alle besvarelser af Marias bryllup

  1. Gud, hvor er det nogle fine billeder. Du inspirere mig til at selv gerne vil lave bourdoir billeder til min mand, så kunne han få dem i 1 års bryllupsgave. Gud hvor er de fine. Jeg er selv plus pige, men ved at se dine billeder kan vi også være med hehe.... Så vil jeg sige kæmpe tillykke til dig idag. du er sikkert ved at gøre dig lækker. KÆMPE TILLYKKE og nyd nu dagen i fulde drag!!!!. Vi tager på bryllupsrejse idag... ønsker jer en kæmpe lykkelig dag!!!!!
  2. Hej alle Prinseser derude. Nu har jeg endelig fået lidt hjælp, så jeg endelig kunne komme igang med min egen tråd herinde. for efter og have læst mange af jer andres tråde, har man jo helt vildt selv lyst til og fortælle min smukke historie. I 2004 skulle min svigerinde og hendes kusine lege kirsten giftekniv og det blev en tur på mac D. med min storebror, min svigerinde og Sørens altså min kommende mands storebror og hans svigerinde. da vi sad og spiste fik mig og søren ikke sagt et ord til hinaden, for når vi prøvede og snakke sammen så holdte de andre op med og snakke så der blev ikke snakket meget. da vi så kom i biografen kom vi godt nok til og sidde ved siden af hinanden, men det var dog først da vi var på vej hjem i hver sin bil at vi hver især spurgte om hinadens numre og derefter gik sms´erne og weekenden efter så vi film og siden har vi været sammen. Nå det var noget af en smøre, hehe, men nu har jeg endelig fået startet på min tråd. glæder mig til mange timer herinde Frieriet
  3. Hold da op, man er godt nok ikke meget herinde, men har da lige lavet et par billeder til jer, håber snart jeg får mere herind hehe!!! Her kommer lige et hvor vi er på vej ned for at tage billeder!
  4. Hvor ser i bare smukke og fiine ud. Stort stort tillykke endnu engang!!!!!!!!!!!
  5. Nå prinsesser!!! Jeg vil såå gerne fortæller osv. herinde om vores fantastiske dag, men har godt nok lidt svært ved at overskue det og skal skrive så meget, men nu vil jeg prøve at ligge billeder ind sådan lidt efter lidt også se om min bryllupsberetning ikke bliver fint afsluttet, hvis den da nogensinde bliver helt afsluttet hehe. Et af mig og min far Nu et hvor vi lige er blevet viet WEEE
  6. Kære Mette. Kæmpe stort tillykke med den store dag i dag, på dette her tidspunkt er i nok ved at spise dessert, Jeg håber i har den medt vidunderlige dag som man kan tænke sig!!!!! Har tænkt meget på dig idag og håber at vejret artede sig hos jer!!!! Kæmpe kømpe tillykke igen og glæder mig til at se billeder og høre om dig/jeres fantastiske dag!!!!!!
  7. Åhh altså Mette. Jeg kan såå meget godt følge at du glæder dig, jeg ville ønske at det var mig der skulle gennemleve det hele en gang til. det var simpelthen den bedste dag i mit liv!!!!!!!!!!!!! Ønsker dig simpelthen en af de bedste dage du vil få i dit liv!!!!!! Bliver simpelthen, ja lidt misundelig på alle jer brude der skal giftes her lige om lidt. Men misforstå mig ikke, jeg er såå takenmmelig for min helt uforglemmelige og fortryllende dag!!!
  8. Hvor var det godt at det hele løste sig med jeres kirke maridt!!!. Fatter da ikke at de kunne være så dumme og ligeglade. Godt i kunne skifte!!!! Hvor bliver du bare såå lækker på de boudoir billeder og håber din søde Brian vil dele dig lidt med os herinde!!!
  9. Åh, Mette. Det hele ser bare såå fiint ud, hvor bliver det bare godt. Jeg kan dælme godt forstå du er glad for at i har valgt allerede at blive gift kl. 11.30. Det ville jeg også hvis jeg kunne gøre det igen. Jeg vil gerne give dig et godt råd søde, Jeg ville sige at du skal huse at nyde dagen i fulde fulde drag, hver salme, blik, jaa, jeg kunne blive ved, men det jeg allerhelst vil sige, er at du bare skal være til stede!!!! Bare tilo stede, for det er den bedste måde at du kan nyde det hele på... Guud, hvor jeg savner vores bryllupsdag!!!!!!!!!!!!!!!!!
  10. Håber meget vi må se dine boudoir billeder, for tror de bliver såå fiiine!!!!!!!!!
  11. Ja Maria, det var bare en skøn PA. Tænkte rigtig magne gange på dig, og det skønne vejr i havde. Glæder mig så meget til at læse din beretning. Og ja, skal giftes lige om lidt weee glæder mig helt vildt. Nåå, hvor var det da vildt sødt af dig at tænke på mig, Vi havde den mest fortryllende dag og savner den dag såå inderligt meget... den var bare såå fantastisk. Glæd dig for den bliver en helt fantastisk dag, men det er nu lidt trist når den er overstået! Men man må jo glæde sig over hvor dejligt det hele var og glæde sig til billederne og nu skal vi jo på bryllupsrejse også kan jeg jo også glæde mig til det!!!! Weee!!!
  12. Tak for alle lykønskningerne!!! Her kommer endelig lidtbilleder som det er lykkes mig at få fat i indtil nu. De er taget med en mobil. det er de eneste billeder jeg selv har set endnu. Men her er det lykkelige brudepar
  13. Hvor er det bare dejligt at i har haft en PA som bare var såå perfekt til jer, Dejligt med PA og nu skal i snart giftes!!!!
  14. Hold da op en helt igennem fantastisk fortryllende og helt eventyrlig dag vi havde !!! Nu er jeg gift og haft min helt igennem prinsessedag. nu er vi Hvor vil jeg bare savne den dag resten af mit liv, men vi skal jo huske på de dejlige minder og glæde os til billederne. Min dejlige mand gjorde det jeg slet ikke havde troet han kunne, Han holdte den smukkeste tale til mig og derefter sang han en sang for mig som betyder rigtig meget for os, nemlig "Can´t help falling in love with you" af Elvis og der var ikke et øje tørt!!!!!!!!!!!!!! Glæder mig til at kunne smide billeder ind, jeg skal nok gøre det såå snart jeg kommer i besiddelse af nogen!!!
  15. Kæmpe tillykke med vores store dag kære Maria,,, Jeg er på vej i bad nu inden min svigerinde kommer og gør mig smuk Ønsker jer en fantastisk dag!!!!!!!!!!!! Snakkes på den anden side søde Maria :17:
  16. DET ER IDAG IDAG IDAG IDAG DAG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aldrig har jeg haft såå mange sommerfugle og jumbojet i maven. GLÆDER MIG SÅÅÅ VILDT!!!!!!!!!!
  17. Hvis det er de sommerfugle som er på mine favour poser, så er de fra panduro hobby!!! Synes også selv bare de er såå fine!!!!!!!!
  18. UHH - kæmpe tillykke, det er bare lige om lidt hva!!!!!!!!!. glæd dig til alle de sommerfugle i maven der bare vil begynde at stige fra nu af, skal selv giftes i morgen og maven er sååå fyldt med sommerfugle og hvad der u ellers kan flyve!!!
  19. SMuk smuk smuk. uden!!!!
  20. Uha du kan tro mine sommerfugle er store!!!! anede ikke at der fandtes såå store sommerfugle!!!! Og alle jeg kender er såå hemlighedsfulde, tror der sker et eller andet i dag også, men det er jo ikke til at sige hehe.. Anyway, jeg er fuldstændig klar til mit fantastiske bryllup i morgen, Mangler bare at få sat hår og få min Helt igennem fantastiske kjole på hehe
  21. Super fine ting og vil da lige sige at vi har nøjagtig den samme BH!!! Sjovt, vi må have en god smag hehe
  22. Mine smukke negle på fingre og tæer som Diana har lavet som jeg er i wellness med!!
  23. Ja nu er vi kommet til wellnes!!!
  24. Og ja der var lidt billeder af mine dejlige hjælpere, min mor og min svigerinde Mor hjælper med poser og karina med vores fine bordplan!!!!