Guest DD36

Vi blev poltet igår..

5 indlæg i dette emne

Vi har lige haft de mest fantastiske polterabends..

Kl. 10.00 i går formiddags stod der pludselig ca. 25 mennersker udenfor vores dør med morgenbrød..

jeg havde på fornemmelsen at det sku være igår.. da min veninde jo ville lave billeder med mig lørdag formiddag og jeg sku spise om aftenen sammen med en anden veninde...

En af henriks kammerater fik talt over sig til en koncert i torsdag, så jeg vidste med sikkerhed at han skulle afsted, men var ikke 100% med mig selv..

nå., men vi fik tøj på.. jeg en lækker grøn kjole, orange tørklæde og en stråsommerhat og henrik grønne bukser, lilla skjorte og en blå bøllehat med gule stjerner på..

Jeg blev så kørt til Ringsted bag på min venindes harley hvor jeg skulle sælge marengskys på torvet med et skilt på.. hjælp jeg skal giftes.. jeg tjente 135,- på 20 minutter :-)

Bagefter blev jeg kørt ud til et lydstudie hvor jeg skulle indspille en musik cd.. jeg sang 4 numre.. de 2 af dem med alle tøserne som kor (vi var 13 inkl. mig)

Vi sang:

Jeg vil i seng med de fleste

Kvinde min

Vågner i natten og

To all the Boys I've loved before..

Det blev faktisk rigtig godt og de vil så spille et af numrene for H til festen. Jeg seng Kvinde min alene.. lavede det om til Henrik min og så sang jeg vågner i natten alene..

Dererfter havde vi lige et lille uheld i det en af pigerne fik bakket lige indi bagskærmen på min venindes fine dyre Harley.. ups ikk så godt..

så kørte vi ud til hundeklubben hvor jeg skulle lege hund og løbe igennem en agilitybane på tid..

Vi spiste så frokost derude også.. rigtig lækker frokost med tunmousse, frikadeller, æggesalat, og masser af frugt, salat og chokolade.. hjemmelavet og dejlig kølig chardonnay hvidvin :-)

Derefter blev jeg kørt til Næstved hvor vi skulle ind og danse salsa.. det var meget sjovt og jeg dansede så lige en brudevals med instruktøren..

Så tog vi ud på en spisested hvor vi fik dejlig vin, rødt kød og salat..

Kl. 19.30 fik jeg bind for øjenen og ført ind i et tilstødende lokale hvor jeg blev sat på en stol og så kom der en stripper til mig..

Jeg syntes dog han var lidt kikset, ja, det syntes vi alle og da han tog bukserne af stod den lige ud i luften ...booooiiiinnnggg... skønt han forsøgte at lægge den ned med en hånd.. :)

Vi har det hele på video, så det kan vi grine meget af.. ha ha

Henrik blev først kørt ud til en svæveflyvebane hvor han var oppe og svæveflyve, dernæst var han nede og køre med små racerbiler.. han var til meditation og fik vokset ben... Så kørte de til Marielyst i et sommerhus, hvor de grillede, spillede vikingspil og vand polo i poolen og holdt en rigtig herrefest... han kom først hjem idag kl. 15.00 da de lige var ude og køre gokart på vejen hjem.. han fik forresten også en stripper..!! og en bodytequila.. , ja det gjorde jeg også men havde dog ikke meget lyst til at slikke salt af stripperens svedige bryst.. pybad..!!

Alt i alt havde vi begge en rigtig dejlig weekend i gode venners lag... super skønt.. jeg var bare så glad hele dagen :)

Min svigerfar redigerer vores videos sammen så vi får en fælles video med vores aktiviteter.. først lidt af mit, så lidt af henriks osv. så det passer sammen tidsmæssigt.. og det sætter han til at køre på en skærm på fesstedet, så folk kan se videon mens de venter på at komme til bords.. ha ha.. det skal nok blive festligt..

Knus DD

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Hej,

det lytter da super sej - dejlig at have så mange venner der tænker på en og tager sig af en. Det lytter som i begge havde en super hyggelig dag og meget at snakke om. Det med agility banen har jeg aldrig hørt før - og håber ingen af min veninder gør http://bryllupsklar.dk/forum/public/style_emoticons/default/numse.gif

Men godt du havde en god dag - og at i kan få en styk af det med til bryllup. Det lytter som en super ide at forkorte vente tiden.

:balloon: Sandra

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer