ryberg

Juuubbiii

10 indlæg i dette emne

Hejsa

Jeg blev ledig d.1.juni , og søger med lys og lygte efter andet job.

Jeg faldt så over denne annonce :)

Dygtig Serviceassistent til Esbjerg

ISS Jobcenter, Esbjerg

ISS Facility Service søger medarbejder til fast stilling i Esbjerg:

Stillingen har et gennemsnitligt timetal pr. uge på 28 timer over en periode på 2 uger - Den ene uge vil der være 24 timer og næste uge ca. 31 timer. Arbejdet påbegyndes kl. ca. 05:00 - og vil bl.a. være rengøring af kontor samt baderum - mandag til fredag samt hver anden weekend.

For stillingen gælder det, at der søges en person der gerne skal have erfaring med rengøring, skal kunne arbejde selvstændig, har et godt overblik, godt humør/smilende. Der vil være en del kunde kontakt - derfor skal man kunne tale et godt Dansk - derudover skal man gerne være initiativrig og kunne finde løsninger. Straffeattest skal forevises ved ansættelse.

Løn iflg. overenskomst og ISS udsteder gerne frigørelsesattest.

- Så har du mod og lyst til et job indenfor professionel rengøring - Kontakt da snarest ISS Kaja Petersen på telefon 21 41 19 17.

Ledige stillinger

1

Eftersom jeg har været ansat hos ISS tidligere har jeg kun gode erfaringer, jeg kontaktede Kaya ( læs ansøgning)

Hun blev helt forbavset, eftersom annoncen kun havde været online i 10 minutter ( til mit held )

Vi aftalte at jeg skulle komme til samtale imorgen kl. 10 :(

Men allerede et par timer efter kontaktede hun mig og spurgte om jeg egentlig ikke bare kunne starte imorgen tidlig kl. 05 :huh:

og det kan jeg da.. så imrogen møder jeg kl. 05, hun kommer så ned og hilser på, og så tager vi det derfra.

Skal lige siges at mit ryg ikke er glad for rengøring, mren der er jo kun een måde at finde ud af det på.. lovede at give hurtig besked hvis det ikke var noget for mig.

Så må hellere komme tidiligt i seng..

skal jo tidligt op http://bryllupsklar.dk/forum/public/style_emoticons/default/whistling.gif

Knus heidi

:balloon:

Redigeret af ryberg
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Annonce ♥

Wu hoooooooooooooooooooo!!! Tillykke med det nye job...Pas nu på dig selv - med ryggen og det hele. Det er jo et benhårdt job du der har fået dig :balloon: Redigeret af Sandra Brix
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Hej

Så er jeg vendt hjem fra 1. arbejdsdag.

Det drejer sig om rengøring på kontor,kantine og baderum i flere afdelinger

på havnen.

De har alle taget godt imod mig, men ryggen er ikke super glad for mig nu..

Jeg giver det denne uge ud, hvis ryggen ikke kan holde til det, så må en anden

få jobbet. http://bryllupsklar.dk/forum/public/style_emoticons/default/sad.gif

Men hellere det end skade mig selv..

Knus heidi

:balloon:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer