Missu

Min bryllupsdag den 30. juli 2005

15 indlæg i dette emne

...den dejligeste dag i verden! Jeg har lige et billede fra dagen, men jeg har ikke dem alle fra fotografen endnu. Når jeg få lidt flere billeder at lægge på, fortæller jeg lidt mere. Det var bare skønt! Vender snart tilbage!

Mange hilsner

Missu

...først lige det eneste billede jeg har fra fotografen endnu (til takkekort)...

post-11286-1124138841.jpg

Redigeret af Missu
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Annonce ♥

Ej hvor er i bare smukke - i ligner lidt dukker (på en meget positv måde) på billederne. Som der blev sagt før - lidt a la modeller - men i stråler lige lidt mere.

Flot kjole - glader mig til du får flere billeder.

-HAHA- Sandra

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Annonce ♥

Hej allesammen!

...1000-tak for Jeres søde ord!

Mht. billedet, ja, så er det meget "opsat", som et af de eneste. Vi valgte at booke en pressefotograf, så vi får masser af presse-billeder, situationsbilleder. Både til-fra kirke og fra om eftermiddagen med kaffe og drinks. Vi holdt vores bryllup på Cafe Hack i Århus, som er et utroligt stemningsfuldt sted. Vi var så heldige at teateret i Århus ligger i samme bygning, var lukket. Derfor fik vi lov at komme derind og "lege" og det er der faktisk kommet nogle fantastiske billeder udaf. Netop også fordi fotografen kan lide noget anderledes. De andre portrætbilleder er meget atypiske, og det er vi superglade for.

I kan se fotografens hjemmeside på denne adresse. Han er i byen ret kendt for hans "spanske bryllup". Et enormt flot album, som vi blev meget inspireret af.

http://www.prebenstentoft.dk/bryllup

Jeg glæder mig til at kunne vise Jer nogle af de andre billeder, som er meget anderledes end det, som ligger på i øjeblikket som det eneste. Jeg ville bare så gerne "have et billede på her og nu", det kender I nok -HAHA-

Mange hilsner

Missu

Redigeret af Missu
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer