Guest Stine skal giftes!!!

Silke (metervare) HVOR???

7 indlæg i dette emne

Hej Alle!

Jeg er på jagt efter stoffet til min kjole, det skal være råhvid silke, i en ret tyk kvalitet.

Jeg var i Stof2000 idag, men dere udvalg var meget skuffende. Enten var der thaisilke til 150 kr meteren, eller silkeduchesse (staves?) til 600 meteren. Det første for billigt og tyndt, det andet for dyrt selvom det var lækkert.

Jeg leder efter noget med en meterpris på 3-400 kr. Nogle der kender nogle gode butikker, altså som i selv har brugt og været tilfredse med???? De skal helst enten ligge omkring Holstebro eller Kbh og Nordsjælland. Anyone???

kh en smådesperat Stine

Redigeret af Stine skal giftes!!!
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Til min første brudekjole ( :cheerleader3: ) havde jeg købt lækker, fed silke fra Silkehuset i Bjæverskov - og det var faktisk ikke SÅ dyrt igen (det var så også fem år siden, men jeg tror stadig godt du kan være heldig at finde noget der er til at betale i Silkehuset - mener jeg gav omkring 420,- meteren for kraftig silke med præget mønster i japansk stil, og de havde adskilligt der var billigere). Det er i hvert fald besøget værd - de er virkelig søde og har rigtigt mange lækre stoffer! :cheerleader3:

Redigeret af Lena2007
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer