Hejsa
Ved lige præcis hvordan du har det. Jeg købte min i oktober, og kan jeg gentage alt hvad du fortæller her. Jeg fik også den helt store tudetur, da jeg stod i kjole nr. 4, havde endda rystninger over hele kroppen. Det der var så mærkeligt var, at jeg havde forstillet mig, at det skulle være en helt en anden model, men det blev det bare ikke. Jeg så kjolen igen i onsdags, hvor jeg prøvede den igen, fordi den skulle rettes til....i dagene efter prøvningen, gik jeg i vildrede, for jeg kunne ikke genkende de detaljer der var på kjolen. ¨Så jeg kom til den konklusion, at det ikke var den kjole som jeg havde købt...men det var det heldigvis da...(tihi)..jeg har nu snakket med forretningen, og det er den rigtige kjole og de sagde at det tit er sådan, at man ikke husker hvordan kjolen ser ud, fra det man første gang prøvede den og til man står i den igen. Så jeg er meget lettet!
Dog går jeg nu, ligesom dig, og tænker at kjolen burde være hvid...den jeg har købt er creme, næsten beige...men, men, jeg tror jeg holder mig til den. For det første indtryk er altid det rigtige, hvad angår tøj. Så jeg vil råde dig til, at holde fast ved den kjole du har købt.
Tror du måske er ved at få kolde fødder?? For det har jeg måske også...og er det fordi at jeg ikke har det særligt godt med at være midtpunkt....det er min forlovede som ønsker et stort bryllup og da det betyder rigtig meget for ham, gør vi det.
Jeg kan kun råde dig til, at holde fast ved hvad du selv synes, og lad være med at tænke så meget på, hvad de andre synes. For det er din og din kærestes store dag og ikke de andres ;)
Håber du får det bedre.
Kram, fra bruden som skal giftes 21. juli.