jiller
Medlem-
Content count
202 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by jiller
-
Sad og kiggede efter lækkert undertøj til mig selv og faldt så lige over disse boxershorts... http://www.lingeributikken.dk/shop/boxersh...xedo-2697p.html
-
Hej Så har vi besluttet os for at vi skal giftes Så nu skal vi i gang med at sparre nogle penge sammen.......... Vi satser på at det skal være i sensommeren næste år, så der er lidt tid til at få skrabet penge sammen og finde de gode tilbud... Stod det til Morten fik vi det bare klaret på rådhuset, men det nægter jeg - det er bare ikke et "rigtigt" bryllup i mine øjne, hvis I forstår hvad jeg mener... Men det er også fint med ham med en kirke Vi vil sørge for at holde det for en fornuftig pris, for vi har ikke råd til det helt store. Glæder mig til at komme rigtigt i gang med planlægningen. Har en masse idéer inde i hovedet, nu skal de bare lige ud (og accepteres af den anden halvdel ) Inspiration: Invitationer Klik her! og Klik her! Vores invitationer og bordkort Klik her! Kjoler Klik her! og Klik her! og Klik her! MIN KJOLE Klik her! og Klik her! bordpynt Klik her! og her Klik her! Kirken Klik her! Feststed Klik her!
-
Lige en lille forsmag fra fotografen... inden jeg går i gang med min bryllupsberetning
-
Her kommer der heller ikke slør på, men i stedet skal jeg også have en blomst i håret...
-
Håber der er nogen som kan hjælpe med at finde en billig (evt. amatør) fotograf, da vores desværre har fået stjålet alt sit udstyr og derfor har måtte aflyse. Vi skal giftes d. 4/9 så det er ved at være sidste udkald Billederne skal tages i Hillerød
-
SÅ SMUK SÅ SMUK!!!!! Og hvor blev dit hår bare fint
-
Kan godt forstå at din kæreste syntes der skal være velkomsdrik. Tænker at man kunne servere en hyldeblomsdrik med dansvand el.lign i, hvis det skal være uden alkohol. Det syntes jeg sev smager rigtig godt.
-
Vi har besluttet os for at vi ikke vil danse den traditionelle brudevals, men i stedet danse til Norah Jones - come away whit me, da den sang betyder meget for os. Vi har ikke sagt det til nogen, da vi syntes det skal være en overraskelse... Vi vil gerne have at der bliver spillet 10-15 sek. af brudevalsen og så Norah Jones, men vi kan ikke finde ud af at mixe det på vores computer... Er der nogen der ved hvordan man gør, eller som kan hjælpe os med det???
-
Tror sgu jeg fik det til at fungere... Ville gerne vedhæfte det, men filen er desværre for stor
-
Du kan tro det passer sammen Ingen grund til panik, du bliver SÅ smuk!
-
Tillykke med milepælen!!! Er I ved at være klar? Det håber jeg... Synes stadig der er en masse vi mangler, men det håber jeg hurtigt er klaret.
-
Så er der kun en måned til vi skal giftes
-
Mine svigerforældre holdt deres sølvbryllup der, og ja, der var ikke så meget plads og slet ikke til de legende børn, men personalet var flinke og der var hyggeligt.
-
Stort tillykke med dagen!
-
Jeg har købt den her... Den fås i meget store størrelser! http://www.big-beauty.dk/product.asp?product=1410
-
s'følig...sorry det havde jeg ikke lige spottet Nogen der har et link til nogen billeder, så jeg kan se hvad I snakker om? Det lyder rigtig smukt Kunne tænke mig det er noget i denne stil der bliver talt om...
-
Ha ha. Lige min humor... Jeg ville syntes det var sjovt og dejlig uhøjtidligt
-
Rigtig sød bluse
-
Tak skal du have.
-
Tak skal I have! Det er så lækkert at være færdig!
-
Det har stået stille med planlægningen det sidste stykke tid, da jeg har skulle afslutte min uddannelse. Den er nu afsluttet og JEG ER PÆDAGOG Men nu er det tid til at komme videre. Jeg skal snart ud og have tilrettet min kjole.. Det bliver dejligt at få den på igen.
-
Hvor er det fantastisk at høre!!!! De varmeste tanker til dig og din familie!
-
Dejligt at høre at tingene aleerede begynder at se lysere ud! Rigtig god tur til Paris, det kan kun anbefales
-
Vi sendte vores ud ca. 4 måneder før og har sat S.U 1 måned før
-
Sådan en dejlig beretning! Og hvor stråler du bare på alle billederne!