viccifrej

Medlem
  • Content count

    51
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About viccifrej

  • Rank
    Aktiv bruger
  • Birthday

Profile Information

  • Vielses dato
    25.07.2009
  1. Jaaaaa så blev vi poltret i dejlig regnvejr. Nogen kan måske huske at jeg blev lidt nedtrykt over vejret i sidste uge, men det gik faktisk hen og blev en sjov ting :-) Kl 8 ringede det på døren. Vi havde godt sjusset os frem til tidspunktet så vi var klar til at åbne. Udenfor stod team Freja og team Kim i matchende t-shirts :-) Vi fik besked på at tage gode sko på og så blev vi ført ned til en ventende bil på parkeringspladsen. Vi fik sikkerhedstrøjer på og bind for øjnene og så kørte vi afsted i ca. 10 min. Da vi kommer ud af bilen bliver vi ført ind i en elevator og så kører den ellers op op op i 4 min!!! da vi kommer ud og op af en stige får vi bindene af og der stod vi så på toppen af danmark i en af pylonerne på storebæltsbroen :-) Det var stort! bagefter var vi også en tur i bunden af broen. Tilbage i lejligheden er morgenmaden klar og vi spiser og drikker sjusser. ved 10 tiden skal vi igen afsted. De fører os ned til en masse festlige cykler med balloner og guialander på og så cykler vi i samlet flok ned til genbrugsbutikken hvor vi får dejligt smukt tøj på :-) Vi skal også sminke hinanden.. skønt syn! Herefter cykler vi videre ned i byen hvor vi spiller twister i gågaden i silende regn. Jeg sælger kys og opgaver for en 5'er. Kl. 13 skilles vores veje. mænderne tog ud til en mand og smeder ting i jern og vi piger tog på vørtshus og spillede billard og hørte dodo's. Vi var også en tur i en lille park hvor vi hørte blues og gjorde mig til grin :-) Da musikken stoppede cyklede vi hen til en vens hus og her grillede i og havde vandkamp med de ca. 300 vandballoner der lå klar :-) kl 21 havde jeg slem hovedpine og vi måtte sige farvel i et gruppekram. Dagen oversteg langt vores forventninger og vi vil grine af minderne for altid :-)
  2. Det må være rart at kunne se sådan på det :-) Jeg er nu stadig rigtig ærgerlig over det ikke mindst fordi det er synd for mine dejlige veninder at de har skullet lave om på en hel del i denne uge. Hvis det bare havde været et almindeligt regnvejr så havde fred også været med det, men det lyder ikke som et stille og roligt lavtryk. Men det er sandt at intet kan stilles op og selvfølgelig skal det nok blive rigtig sjovt og hyggeligt alligevel :-) God weekend til alle
  3. Ja jeg kiggede lige forbi i din fine tråd her og opdagede at du er fra Boeslunde :-) Jeg er fra Korsør og arbejder i Skælskør så jeg kører jo lige igennem hver morgen. Hvor hyggeligt :-) I ønskes held og lykke med planlægningen og udførslen af jeres dejlige dag. Kh Freja
  4. Iiih altså tak skal I have. Jeg er kommet i lidt bedre humør, men får stadig ticks når vejrmanden her til aften beskriver situationen som stilhed før stormen :-)
  5. På lørdag skal der holdes polterabend for os... Og vejrudsigten siger massiv regn fra fredag til lørdag. Jeg er lige ved at tude af ærgrelse! Det bliver ikke lige så varmt som i disse dage og jeg vil æde min gamle hat på at det liiiige skubber sig en halv dag så det virkelig går ud over lørdagen. Hvor er det svært at bevare positiviteten når man har glædet sig som et lille barn i et halvt år. Er nu også rigtig rigtig nervøs for næste lørdag hvor brylluppet skal stå. IIIIIIiiiiiiiiiiiiiiHHHHHHHHH Nå så kom jeg da af med lidt luft og et par tårer.
  6. så har vi også været ved præsten og det bliver bare mig, min gode ven, min kommende mand og hans far vwed alteret. Rart at det er plads... det godt nok snart!
  7. Hvis jeg var dig ville jeg henvende mig til den kommune du bor i og spørge dem. Vi skulle bare udfylde et navneændringsskema og så aflevere det sammen med prøvelsesattestansøgningen, men der gælder jo et eller andet specielt når du nu er født i sønderjylland. Det må kommunen kunne svare på. /Freja
  8. Hej med jer Min kommende og jeg kom til at tale om hvem der skal sidde ved alteret sammen med os under vielsen... Min kæreste mener at både hans 'best man', hans far, min bedste ven (der skal give mig væk) og vores tre børn skal have en plads, men det synes jeg lyder lidt massivt! Hvem skal sidde sammen med jer ved alteret?? kh Freja, der rigtig snart skal giftes puuuuhaaaa
  9. Hej Jeg kan slet ikke finde det sted på siden hvor der står 'glasting'... Er det min comp den er gal med? /Freja
  10. Han har ikke skadet nogen børn...! Tror virkelig ikke på alt det crap der var med at han var pædofil osv...! Ej, bliver helt sur over den kommentar... sorry... men det gør jeg...! Forstår godt du blev sur og forventer også at alle dem der tror Michael er uskyldig bliver vred.. Men jeg græder for alle hans ofre som skal leve med hans ugerninger.. Jeg kan ikke græde over et monster er død.. Bare fordi han lavede god musik og det gjorde han er det ikke ensbetydende med at han er uskyldig. Jeg forstår ikke folk kan forgude ham bare fordi han lavede god musik. Han vil altid være en forbryder i mine øjne og der bliver altid slukket for radioen når hans musik bliver spillet.. Min holdning bliver aldrig anderledes og jeg har intet respekt for ham Jeg har ikke noget problem med at synke til dit niveau! Kan kun fryde mig over at du dårligt kan tænde for tv'et eller radioen i disse dage :-)
  11. Jeg er en af dem der er en smule ked af mj's bortgang. Vores bryllupsrejse er bygget op omkring London og den koncert vi har billet til med ham til august. At jeg er en smule ked er dog ikke noget i sammenligning med min kommende mand der har været fan af mj siden han var 2 år gammel. Godt han ikke læser med i denne tråd. Mage til uforskammethed skal man lede længe efter.
  12. Tror jeg ville vælge 'I danmark er jeg født' :-)
  13. hihi nr. 4 fra Lilly er min kjole :-)
  14. Hej Jeg skal synge 'ingen anden drøm' med følgende tekst som muligvis er en lille smule fordrejet :-) Den skal være en del af min tale der er skrevet i meget symbolske vendinger fordi jeg har en uheldig track record mht taler (jeg tuder så man ikke kan høre hvad jeg siger) Jeg har ingen anden drøm end at være her hos dig mærke varmen fra din krop nej jeg har ingen anden drøm Jeg har ingen anden tro end troen på at du og jeg hører sammen her og nu vi kan slet ikke leve hver for sig Jeg har ingen ønsker mer ikke andre end at du er her lad dig mærke hør mig sig det er dig jeg er forelsket i Jeg har ikke mer at nå ikke andet end at gi' og få bare være hvor du er jeg kan slet ikke leve uden dig.
  15. Det er smukt :-)