klmunk

Medlem
  • Antal besvarelser

    121
  • Tilmeldt

  • Sidste besøg

Street credit

0 Neutral

About klmunk

  • Status
    Damn - jeg er ved at blive afhængig af forumet
  • Fødselsdag 10/02/1979

Kontakt

  • Hjemmeside
    http://

Profile Information

  • Vielses dato
    26.06.2010
  • Type vielse
    Udendørs vielse (kirkeruin)
  • Køn
    Kvinde
  1. Jeg synes kjolen var flot og hun så rigtig elegant ud i den. Meget Enkelt men utrolig elegant. Jeg synes udskæringen er rigtig flot, men med den udskæring synes jeg dog halsen bliver lidt for bar, efter min mening manglede der noget der.
  2. Polterabend Nå sig tiden nærmer og nu er vi nede på et cifret nedtælling. Hold da op hvor tiden bare er gået stærkt. Jeg synes stadig der mangler en del, men vi skal nok nå det. Og så blev jeg jo poltet i lørdags. Jeg havde faktisk ikke regnet med noget, da jeg ikke var så tændt på det. Men det var en rigtig hyggelig dag. Jeg havde egentlig planlagt, at vi skulle til dyrskue i Odense med mine forældre i lørdags, så vi skulle køre senest kl. 9.30. Hvilket gjorde, at Lars min tilkommende måtte sende bud til dem om, at de bare havde at være her inden ellers var vi kørt. Nå men de kom så kl. 9.10 med rundstykker. Kl. 10.30 kørte vi mod Århus ind til Mølleparken, hvor vi skulle spise den medbragte frokost. Det var en rigtig lækker frokost selv om vi måtte have paraplyerne frem over maden et par gange. Nå men bagefter gik vi hen til et lydstudie. Der prøvede dem der arbejde der at få det til at se ud som om, jeg skulle have en tarmskylning, men den gik ikke jeg havde set skiltet udenfor. Det er jo faktisk meningen bruden skal have bind for øjnene på vej hen til og ind bygningen, det havde jeg så heldigvis ikke. Nå men vi fik indspillet 3 sange, 1 hvor jeg sang alene, 1 hvor de andre sang med på omkvædet som kor, og 1 vi sang sammen. Det var bare rigtig sjovt, selv om jeg godt nok skulle overvinde mig selv for at gå ind og synge solo. Man kan jo kun tænke sig til, hvornår de sange skal bruges Fra lydstudiet gik vi ind til Salling, hvor de havde bestilt tid til lidt forkælelse til mig. Jeg fik en rigtig fin ansigtsbehandling med ansigtsmassage osv. Det var bare lækkert Så gik turen til Randers hjem til en af mine veninder privat. Der fik vi noget rigtigt lækkert mad, hyggede os og bare drak. Senere ringede det på døren og ind kom en kvinde med en stor kuffert. Så skulle der bare være sexlegetøjsparty. Det var bare rigtig skægt. Vi hyggede os så meget at hun blev hos os længere tid end der egentlig var sat af. Derefter gik der sang og dans i den og vi kom først i seng kl. 03.30. Næste dag havde jeg det fint og vågnede allerede kl. 07.30. Jeg stod op kl. 8.00 efter at have ligget og vendt og drejet mig i en halv time. Tømmermænd havde jeg ingen af, og det har jeg for sin vis heller aldrig. Nu var der så kun tilbage at tage hjem og lege med min søn. Det var i hvert fald en rigtig god weekend.
  3. Hej igen så nærmer dagen sig snart med hastige skridt. Du ser rigtig godt ud i den kjole.
  4. Tak skal du have
  5. Jeg har et spørgsmål til opsætning (sammensætning) af bryllupskage på et etagestativ med stang i midten. Hvordan laver I hullet i midten af kagen?????? Findes der et særligt redskab til det??? Eller har I nogle andre fif???
  6. Og så lige et med jordbær som pynt. Jeg tror dog at jeg bruger hele jordbær som pynt på de rigtige kager og ikke halverede jordbær.
  7. Prøvebryllupskage Så er der kun 1 måned til den store dag, hvor er det vildt at tænke på. Nå men i weekenden fik jeg lavet min anden prøvebryllupskage, og denne gang fik jeg taget billeder. Jeg synes lige at I skal se den er selv ret godt tilfreds. Først et uden jordbær
  8. Vores fotolocation bliver også vores vielsessted nemlig Bjarupkirkeruin. På nedenstående billede er lyset ikke så godt, da det var aften og gråvejr. Vejret bliver selvfølgelig perfekt den dag
  9. Vi har valgt vores dato efter, at vi gerne vil have et sommerbryllup, men helst inden at alt for mange tager på ferie, så derfor tog vi den 26. juni 2010.
  10. Synes nr 3 og nr 5 sidder rigtig godt på dig. Det er to fantastisk flotte kjoler.
  11. Tillykke med i går. I ser så glade ud. Glæder mig til beretningen
  12. Tidlig brylllupsgave Ja så har jeg lige fundet ud af, hvad vi får i bryllupsgave af vores naboer/genboer. Vi får en flagstang. Vi fik et flag i indflyttergave for ca. 4 år siden, da vi flyttede ind, men har endnu ikke fået stangen til det, så nu synes vi, at det var en god ide at ønske os en. Grunden til at vi fik det at vide var, at de gerne selv vil sætte den op og gerne inden brylluppet, så vi rigtig kan flage den dag, og så er de jo nødt til at vide, hvor de må sætte det op De er bare så søde.
  13. Vildt flot kage. Håber jeg selv får lavet noget der bare er halvt så flot, så er jeg tilfreds.
  14. Vi fik at vide på rådhuset at navneændringsblanketten skulle sendes til/ afleveres på det lokale kirkekontor i dit eget sogn. Så det har vi gjort. Derefter giver de besked videre.
  15. Virkelig flot kjole Du ser ud til at befinde dig rigtig godt i den.