PreFabricius

Medlem
  • Antal besvarelser

    22
  • Tilmeldt

  • Sidste besøg

Alle besvarelser af PreFabricius

  1. Nu har jeg fundet denne smukke kjole hos **Udelukket pga. ulovlige forretningsmetoder - firmaet må ikke omtales på bryllupsklar.dk**. Men min kjoledrøm er jo lidt kortere end denne, sådan ballerina, lige midt på læggen længde:) Og måske med noget halterneck strop rundt. Men er de tiil at snakke med? Kan man sådan komme med ideer til hvordan man gerne vil have kjolen?? Krams fra mig;)
  2. Okay:) Lyder godt:) For har endnu ikke fundet Kjolen!! ikke 100% som jeg vil have den, så må jo selv tilføje og fjerne lidt:) Tak Tøser:)
  3. Okay. Det her kan måske godt være en svær opgave Men er der nogen der har set filmen Heartbreakers? I den film bliver jennifer love hewitt gift med sin bartender. Den kjole hun har på ELSKER jeg, men jeg har bare ikke kunnet finde noget lignende. Nogen der er faldet over noget i den stil på jeres søgen efter den perfekte kjole?? For jer der ikke har set den: Kjolen går ca til midt på skinnebenet, og strutter super flot, mener også at den er med en form for brede stropper, det er dog ikke et must, da det er noget jeg selv kan tilføje:) Håber virkelig at i kan hjælpe mig!! For kan ikke rigtig få den ud af hovedet!!!
  4. Hvor er i bare søde og hjælpsomme alle sammen:) Har ikke kunnet finde hverken videoklip, eller billede af kjolen nogen steder på nettet:( Men ja den ligner lidt den her, og den har jeg også selv fundet frem til;) Ville være et godt alternativ:) Søger videre.
  5. Og til sidst:)
  6. Og så er jeg g¨ået totalt amok og har fundet bryllups smykker, har et armbånd med rubiner som jeg har arvet fra min søde mormor, så skulle have noget der passede til:)
  7. Helt enig, fantastisk fin kjole:) Jeg tænkte på, hvor intastede du str. mm?? Kan ikke helt finde rundt derinde;) Har nemllig også fundet en vild fin kjole:) Denne her var bare een str. men vil anbefale du skriver en besked til sælger og fortæller din str. Må vi se kjolen? O.M.G. Hvor er det en fantastisk side... Tror jeg er forelsket. Ku virkelig købe mig fattig, men starter nu med denne søde sommersag til den nette pris af 6,30 $ Det lyder helt vildt og nu når jeg finder den igen står den til 49$ Så håber at betalingenn er gået ordenligt igennem, der står 6,30$ på kviterings mailen. Her er den:)
  8. Helt enig, fantastisk fin kjole:) Jeg tænkte på, hvor intastede du str. mm?? Kan ikke helt finde rundt derinde;) Har nemllig også fundet en vild fin kjole:)
  9. Hej Hvor har du fundet dette fede slør, er helt forelsket:) Hvis jeg må være så dristig at spørge Jeg ved det faktisk ikke. Har bare haft billedet liggende fordi jeg synes det er så flot. Min slørpusher har dog noget lignende, har jeg set. Man kan måske også selv lave et? Hejsa :-) Det kan købes her: http://www.wed-shopping.com/dk/display.php...er%20&wed=8 Tusin tak:)
  10. Hej Hvor har du fundet dette fede slør, er helt forelsket:) Hvis jeg må være så dristig at spørge
  11. Wow hvor er den bare super smuk!!! Og giver alle dem ret der siger at du ligner en drøm i den kjole!!1 Stort tillykke med den!! Jeg har faktisk også overvejet at såtte tyld i toppen på den måde, på min kjole, og nu er jeg endnu mere sikker på at det er godt at gøre!! SMUK SMUK SMUK!!!
  12. Hej.. Jeg er helt vildt med disse kjoler.. Hvor har du fundet dem henne og findes de i flere farver? Hilsen Plough Ja min søster har heldigvis også god smag:) De er fra Kina et sted hvor de syer dem efter mål og i alle farver. Er faktisk ikke sikker på at jeg må henvise til siden herinde? Tjekker det lige og vender tilbage;)
  13. Jeg syns også at den hun har fundet er vildt flot, men kommer jo også an på hvor meget den ligner din. For hvis din brudekjole også er let og svævende, kunne det godt minde for meget om hinanden måske?? Jeg tror at min (på det tidspunkt) 18 årige søster skal have en af de her på:
  14. Hej med jer:) Vi prøver så småt at ligge et budget over hvor meget vi ca kommer til at bruge på bryllup, så vi ved hvor længe vi skal spare sammeen:) Nu er vi kommet til ringe. Jeg ELSKER sølv, og ville derfor rigtig gerne have vores ringe i sølv. Min tilkommende mener så at sølv bliver mat og grimt med tiden.. Hmm.. Er det en skrøne eller bliver det virkelig det?? Har endnu ikke været ude for det med mine sølv smykker, men ved jo ikke hvordan de vil se ud om 10-20 år?? Hvad er jeres erfaringer og holdninger til guld kontra sølv? Knus PF:)
  15. Hej i Kloge kommende koner:) Jeg har fundet den har kjole engang på nettet, men kan nu ikke huske hvor. Og sad lige og kiggede på den og blev forelsket... Hmmm.. Så kan i hjælpe mig til hvem der har lavet den her kjole? Tusin tak. Knus PreFabricius;)
  16. Okay. Tak for jeres svar... Nu må vi se hvad det bliver til, prisen er jo også en faktor... God dag til jer;)
  17. Haha... Jaja.. Godmorgen:) Jamen så fik vi jo det sat på plads, tror jeg så mig blind på kjolen;) Hvor er den fin på dig Pilgrim;) Hmm bliver nu endnu mere vild med den.... Der er bare ALT for længe til. Tak for hjælpen piger. Knus
  18. Hejsa:) Vi holdt barnedåb i foråret, og der brugte vi E-buffet, det er et internet firma, som laver buffeter ned til 60 kr kuverten, det var rigtig lækkert. Ulempen er at de giver en margin på en time om hvad tid de kommer, hvilket måske ikk er så fedt til et bryllup, selvom det er nok så uformelt!! De ville komme mellem 12 og 13 og var der kl 13. Så de overholdt tiden og maden var stadig varm og lækker. Knus herfra
  19. Hej Alle. Min skønne kæreste og far til min datter friede til mig for en måned siden, og nu er bryllup krilleren begyndt at melde sig allerede.... Jeg har kigget en del på kjoler allerede og har fundet KJOLEN!!! Den er bare lige mig, den er sat enormt meget ned fordi den er udgået og ved ikke hvor længe de har den. Vi har endnu ikke sat dato, da vi ikke ved hvornår vi kan have sparet nok op til brylluppet. Prisen på kjolen gælder kun hvis jeg køber den over nettet.. Nu er mit spørgsmål, skal jeg springe ud i det, og håbe at jeg kan passe den når vi skal giftes?? ELLSSKER den kjole.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!! På forhånd tak. Kh PreFabricius
  20. Tror nok den bliver vist nu, har ikk prøvet det før;)
  21. Hej:) Jeg stoppede med at amme min datter for omkring fire måneder siden. og Der gik ikke meget mere end tre ugers tid for mine bryster var mindre end de var før jeg blev gravid. Fra amningen til efter er jeg nok gået fra en stor D skål til en Lille C i nogle størrelser en B... lidt ærgeligt. Men tror først du kan gå ud fra din størrelse når du ikke har ammet noget tid!! Knus PreFabricius:)
  22. Hej:) Jeg stoppede med at amme min datter for omkring fire måneder siden. og Der gik ikke meget mere end tre ugers tid for mine bryster var mindre end de var før jeg blev gravid. Fra amningen til efter er jeg nok gået fra en stor D skål til en Lille C i nogle størrelser en B... lidt ærgeligt. Men tror først du kan gå ud fra din størrelse når du ikke har ammet noget tid!! Knus PreFabricius:)