Trine&Ole

Medlem
  • Antal besvarelser

    22
  • Tilmeldt

  • Sidste besøg

Street credit

0 Neutral

About Trine&Ole

  • Status
    Ny bruger
  • Fødselsdag 09/30/1989

Kontakt

  • Hjemmeside
    http://

Profile Information

  • Vielses dato
    25.06.2011
  • Type vielse
    Kirke
  • Køn
    Kvinde
  1. Jeg er helt vild med in 2 u - calvin Klein ellers berberry - London, den er dog bare mere tung i det.
  2. Hej Jeg ville hører om der var nogen af jer der ved om man kan skifte brugernavn, eller hvem man evt. skal henvende sig til for at få dette gjort? Jeg skifter nemlig selv fornavn her inden brylluppet, og kan derfor lige så godt tage det i brug nu
  3. Jamen hvor meget betyder det for dig at få tobiesen med? For eller ville jeg sige Sarah aabom Bech eller Bech aabom. Du behøver jo ikke at have tobiesen med hvis det ikke betyder noget for dig. Vil din kæreste stadig have tobiesen? For så kunne det jo evt slettes? Synes da klart at nummer 2 er pænest . Men det er bare også så langt. (er måske ikke så meget længere end det andet, men synes at det virker sådan) Gør jo ikke så meget, især ikke hvis du er vant til det. Er jo ikke så tit at man bruger alle sine navne, så man behøver jo ikke bruge dem alle sammen Nogen idé til hvordan vi kan sættes vores sammen? Jeg hedder Sarah Bech Rasmussen Kæresten hedder Henrik Tobiesen Aabom Jeg vil ikke af med mit Bech men gerne af med Rasmussen, da jeg synes det er så kedeligt, og bruger det ikke rigtig nu alligevel. Kæresten vil ikke af med nogle af sine navne, da det ene er fra hans mor og det andet fra hans far. Men jeg synes at det bliver meget langt hvis vi både skal ha Tobiesen, Aabom og Bech med. Derudover taler vi meget om at flytte til udlandet, og så vil det jo være underligt med Aabom, men det er sådan et unikt navn, hvor det kun er kærestens familie som hedder det. What to do, what to do??
  4. Ja, det virker lidt langt, men jeg er jo vant til det lange navn. Og mine mellemnavne betyder meget for mig. Men kan godt se at det er lidt langt. Synes da klart at nummer 2 er pænest . Men det er bare også så langt. (er måske ikke så meget længere end det andet, men synes at det virker sådan)
  5. Jeg synes det er lidt svært. Har overvejet at slette mit nielsen og tage kærestens Jensen, men synes bare det er sååååå kedeligt! Jeg hedder selv Trine dorf nordenbæk Nielsen og han hedder Ole Abildgaard Jensen. Så enten bliver det det mest traditionelle - Trine dorf nordenbæk jensen Ole abildgaard Jensen Ellers bliver det - Ole dorf nordenbæk Abildgaard Trine dorf nordenbæk Abildgaard Som jeg synes er meget flottere og mere specielt.
  6. Jeg forstår det ikke Jeg kan godt finde ud af at lave det link, men hvordan laver jeg det sådan at hvis jeg f.eks. trykker på det, så kommer jeg hen til kjolen? Skal billedet af kjolen være lagt ind inden eller?
  7. Tak for dit svar Fandt faktisk lige ud af at min kære kommende mand gjorde det igår, og han tjekkede lige sin mail da han kom hjem fra arbejde, der var sørme 3 bud og vi har nu fundet det perfekte band Dog kommer de fra Skjern, men de lyder super gode og meget flinke da min kæreste snakkede med dem
  8. Åhhh jeg er virkelig ved at være på gråden rand! Jeg aner ikke hvor jeg skal finde noget musik her i Nordjylland/Midtjylland? Vi vil rigtig gerne have et band fra 18-02 og vores budget ligger på 10.000-11.000 kr. Vi tænker duo eller trio. Nogen der vil anbefale nogen?
  9. Hvad gav i for musikken? Og hvor er de fra? Hej Trine Velkommen til forummet, håber du får lidt ud af det og ikke meindst en masse inspiration til din bryllup Jamen de er jo fra trekantsområdet, de skal dog køre til Hobro når vi skal giftes Prismæssigt kan jeg ikke huske præcis om det er 12 eller 14000 kr de skal have... Men de spiller så lækker musik, plus de er gode til at flette ind. Var til kobberbryllup hvor de spillede og det var så fedt. Det er ikke supper steg is musik de knalder af. Håber du kan bruge det til noget... Hvornår er det i skal giftes, for de er temmelig booket man skal efterhånden være heldig Hej Jamen tusind tak Vi skal giftes 25-6-2011, så vi er godt igang med planlægningen Vi har også kig på et andet band, Trio De Luxe, de lyder også til at være super gode De er fra Århus og har nok lettere ved at komme op helt os - vi bor helt i Nordjylland Uhh det er jo lige om hjørnet også... hvor skøøønt! Har ikke hørt om de andre, men der er jo mange gode bands... Kørsel er jo med i prisen hos lund andresen, bare lige så i ved det Men håber i finder et band der falder lige i Jeres smag Ja, det håber vi bestemt også Held og lykke med resten af planlægningen af jeres bryllup - glæder mig til at læse om den store dag
  10. Hvad gav i for musikken? Og hvor er de fra? Hej Trine Velkommen til forummet, håber du får lidt ud af det og ikke meindst en masse inspiration til din bryllup Jamen de er jo fra trekantsområdet, de skal dog køre til Hobro når vi skal giftes Prismæssigt kan jeg ikke huske præcis om det er 12 eller 14000 kr de skal have... Men de spiller så lækker musik, plus de er gode til at flette ind. Var til kobberbryllup hvor de spillede og det var så fedt. Det er ikke supper steg is musik de knalder af. Håber du kan bruge det til noget... Hvornår er det i skal giftes, for de er temmelig booket man skal efterhånden være heldig Hej Jamen tusind tak Vi skal giftes 25-6-2011, så vi er godt igang med planlægningen Vi har også kig på et andet band, Trio De Luxe, de lyder også til at være super gode De er fra Århus og har nok lettere ved at komme op helt os - vi bor helt i Nordjylland
  11. Hvad gav i for musikken? Og hvor er de fra?
  12. Flot kjole - sådan ser min også ud og er også købt i Lucca Bride i Sindal.
  13. Tak for jeres svar Jeg tror jeg prøver at finde et band eller en DJ i vores prisklasse - men ja, det bliver aldrig det sammen med et anlæg/computer. Jeg vil da også helst gerne selv have nogen der kommer og spiller, men det er lige det med prisen Åh så mange ting der skal tænkes på :D Tak for jeres tid til at svarer :D Kram.
  14. Hejsa - jeg er ret ny herinde, første gang jeg skriver Men nu har jeg brug for et råd. Vi sidder og snakker om, om man ikke kan nøjes med et anlæg at spille musikken på - altså skippe band/DJ? Ville det virke trælst? Er der egentlig nogen der kan fortælle mig hvordan man laver links i bryllupsplanlægning? Kan ikke rigtig finde ud af den guide Kram