NannaKH

Nyt medlem
  • Antal besvarelser

    8
  • Tilmeldt

  • Sidste besøg

Street credit

0 Neutral

About NannaKH

  • Status
    Ny bruger
  • Fødselsdag

Recent Profile Visitors

513 profil visninger
  1. Vi holdt bryllup på Kasmoselund sidste år og bookede mad igennem Suzanne. det har jeg kun gode erfaringer med. Hun var enormt hjælpsom og det hele løb helt smertefrit med bookning og på selve dagen.
  2. Vi kommer til at bruge Graa og Hovind på Gammel Kongevej. Ved ikke hvor meget man selv kan være med i processen omkring at tegne osv, men de laver alle ringene selv og har ikke en kæmpe udvalg man kan kigge på. Vi gik ud fra nogle billeder de havde på hjemmesiden og egne ønsker. Vi har dog ikke bestilt hos dem endnu, men det er planen.
  3. Enig. I sidste ende er det ikke indpakningen men produktet der er afgørende. Dvs. hvad man rent faktisk oplever og ser på dagen . Modstykket er jo feststeder der drives rent forretningsmæssigt efter en fast linje hvor det i højere grad bliver en fest på stedets præmisser end på brudeparrets præmisser. . Tak for kommentaren Diskobil. Vi satser i hvert fald på at få en super fest, hvor vi selv har kunne bestemme det hele.
  4. Det skal I glæde jer til. jeg synes det er et fantastisk sted. Vi bliver 73 til spisning. Jeg synes hun har fortalt at der er plads til 110 eller sådan. Nej det nåede vi ikke, men kan godt forstå du blev lidt frustreret, og som en tidligere har nævnt skal du jo bare sørge for at få en skriftlig aftale, så er det bindende. Hun er meget sød og de har nogle gode aftaler med andre parter omkring mad osv.
  5. Der er ikke grund til at gøre folk mere bekymrede. Der har været holdt bryllupper derude i 2015 og de er meget søde og fornuftige når man taler med dem. De er muligvis bare ikke så forretningsorienterede som andre.
  6. Det er sandt at det kan være ferie. Jeg tror ikke de er andre end de to som ejer stedet. Vi har i hvert fald en skriftlig bekræftelse, så det er gældende. Tror heller ikke der er noget at blive bekymret for, men det er da altid lidt træls når man ikke kan komme igennem til folk.
  7. Nu blir jeg da også helt bekymret. Det koster 21000 for en weekend (fredag morgen til søndag aften) vi har indtil nu kun betalt depositum. Det er underligt hvis hun ikke svarer. Jeg ville prøve at kører derud, hvis I ikke bor alt for langt væk. Gerne en dag hvor kafferisteriet har åbent. Det er samme ejere.
  8. Vi skal holde vores bryllup der i Maj, det er dog noget tid siden vi har været i kontakt med hende som ejer stedet. Det var i starten af november, hvor vi var ude og se på bordopstillinger. Hun er super sød, men kan godt være svær at fange. Hvis du har mulighed for at tage derudover, vil jeg anbefale det. Vi har nu altid fået fat på hende ved at ringe.