esr

Dårlig hud

5 indlæg i dette emne

Jeg har mega-dårlig hud, og har altid haft det. Har prøvet meget, men aldrig fundet noget optimalt. Nogen der har gode tips til at dække det ordentligt? Har efterhånden fundet mig en god foundation, men ofte skinner de dårlige områder igennem - hvilke produkter skal jeg bruge??? Ja, jeg er også en klovn til make-up!!!! :blink:

Taaaaaak!

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Jeg har selv haft meget dårlig hud, men fik også clindoxyl fra lægen som hjalp rigtig meget.

Af makeup brugte jeg matt mousse foundation mener jeg den hedder, den dækker rigtig godt, og så en løs pudder ovenpå så den ikke skinner. Men prøv at tag ned i matas, de er rigtig gode til at hjælpe og vejlede. De hjalp i hvert fald mig.

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Matas laver jævnligt sådan nogle professionelle hudanalyser, hvor man så får at vide hvilke produkter der passer til ens hudtype.. I forrige uge var jeg i Odense, der havde de det derovre.. :)

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer