adisa

HELP! Skrædder problem

4 indlæg i dette emne

Jeg har fundet kjolen, men den skal syes ind ved brysterne, ved taljen og den ene skulder har nogen blondehalløj som også skal syes ind. Men den skrædder som de benytter er ret dyr og vil koster mig 2000-3000 kr. at få rettet til (sagde damen). Kan i hjælpe med ideer, hvor jeg kan finde en billig skrædder og hvad priserne er? jeg bor i Odense,

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Hold da op det var dyrt, jeg er selv uddannet skrædder, jeg er godt nok i Aalborg, men der burde ikke være så stor prisforskel fra fyn til Aalborg.

Jeg tager normalt ca. 400-600 for at sy ind og 100 for at rette skulderstroppen, jeg ville kunne lave alt det du beskriver for under 1000 kr.

Mon ikke skulle prøve at se efter en anden skrædder i dit område, der må være en der kan gøre det billigere, det der lyder ihvertfald ret vildt.

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer