Manelli

Nyt medlem
  • Antal besvarelser

    7
  • Tilmeldt

  • Sidste besøg

Street credit

0 Neutral

About Manelli

  • Status
    Ny bruger
  • Fødselsdag 08/24/1981

Kontakt

  • Hjemmeside
    http://
  1. Malurts " den eneste i verden" er mit bud Min søster fik en veninde til at synge netop Malurts sang til sin mand i kirken, lige efter vielsen og det var bare så smukt - hele kirken tudede. Til festen sang jeg selv "Du er" og de var bare så rørt.
  2. [font="Comic Sans MS"]Hej Anna. Den brudekjole der er på din collage med den beige sløjfe, hvor har du fundet den? Jeg syntes den der gudesmuk. Knus Manelli[/font] Er helt enig med dig -den er fra Jim Hjelm Hvor kan man købe hans kjoler i DK?
  3. De er da bare helt vildt flotte
  4. http://www.stylelingerie.com/Bridal-Lingerie-p-1-c-262.html Jeg faldt lige over denne side - og syntes de har noget virkelig skønt brudeundertøj. Smukt og frækt på samme tid. Og priserne er heller ikke så dyre - kan se de har skåret ned i priserne. Knus Manelli ps. de har også meget andet end bare brudeundertøj - tjeck det!
  5. [font="Comic Sans MS"]Hej Anna. Den brudekjole der er på din collage med den beige sløjfe, hvor har du fundet den? Jeg syntes den der gudesmuk. Knus Manelli[/font]
  6. <3 Hjertelig velkommen til :)

    Super fed holdning du har... Hurra for nogen der tør komme med deres Ærlige mening og holdning.

    Mvh.

    Christina

  7. Nogen gange syntes jeg bare den danske folkekirke er totalt langt bagud - vi skriver alligevel 2009. Det ærger mig at folk holder sig tilbage fordi præsten eller kirken mener at det ikke hører sig hjemme. Jeg er af den holdning at kirken er alt for forældet og jeg syntes netop at der skal være muligheder for at gøre som man har lyst til. Der var faktisk et brudepar i København der har gjort videoen kunsten efter - og der var ingen problemer. Jeg har bestemt mig for at til mit bryllup vil jeg vies af en der ikke snakker om tro/kristendom men om kærligheden mellem min kommende mand og jeg. Folk ville få meget mere ud af at høre om det, i stedet for uddrag af bibelen som siger noget om kærlighed. Nåh..så fik jeg lige afløb for min holdning. Knus Lisa
  8. Tjeck lige dette link - jeg er totalt rørt. Sådan skal det helt klart også foregå når jeg skal giftes. Hva syntes I? http://www.youtube.com/watch?v=CEh3Z56v8UQ Knus Manelli