lief

Nogen der blev gift sidste weekend?

4 indlæg i dette emne

Ja, nu når tiden for ens eget bryllup nærmer sig kan jeg ikke lade være at tænke på alle sommerens brude og det forfærdelig vejr vi har haft her på det sidste.

Vi har tænkt os at holde reception udenfor, men tænk nu hvis det regner???

Kunne godt tænke mig at høre om jeres plan B eller evt hvordan det gik med plan A i regnvejr.

Knus

lIef :)

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Vi blev gift sidste weekend - i øsende regnvejr. Bortset fra da vi skulle fra taxa og ind på kroen stoppede regnen og solen skinnede hver gang vi skulle ud... Vi havde ovenikøbet tørvejr da vi havde vores lille sankt hans bål i et bålfad bag kroen.

Det eneste vejret gjorde ved vores fest, var at strømmen forsvandt i kirken, så der var ikke noget lys og ikke noget orgelmusik og min kjole ligner noget der er løgn p.g.a. mudder.

Så det var jo småting.

Vi havde ikke nogen alternativ plan. Vi ville lade dagen blive som den nu blev. Ligegyldig hvad ville den jo være vores specielle dag.

Redigeret af Vivian
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Hej!

Vi blev også gift i lørdags, og vi havde total skybrud om formiddagen, men solen skinnede på os alle da vi blev gift kl 14 :)

Der kom en let byge da vi blev fotograferet om eftermiddagen, men det var faktisk hyggeligt og bringer forhåbentlig lykke.....

Troede det ville fylde mere, det med vejret, men det gjorde det faktisk ikke. Havde selvfølgelig paraply med, men andet havde vi ikke gjort ud af det.

Egentlig havde vi planlagt at sætte pavilioner op til alle rygerne, hvis det skulle regne, men vi gik fra det igen, og besluttede at så måtte de stå under de udhæng der nu engang var på bygningen.

Ligegyldig hvad, så er man bare super lykkelig!

Held og lykke:-)

Ciao

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer