Guest piggalop

Ingen polterabend

39 indlæg i dette emne

Annonce ♥

Jeg håber godt nok du er blevet poltet i dag siden vi ikke har hørt fra dig :thumbsupsmileyanim:

Nix, jeg er stadig ikke blevet poltet. Det bliver nok ikke til noget. Lige efter brylluppet tager vi på ferie, så der bliver det jo nok heller ikke til noget. Man kommer sådan til at tænke over sine venskaber. Jeg synes så ofte, jeg gør noget for dem...

Bettina

Arj hvor æv, nu havde jeg liiiige håbet.

Det kan jeg altså slet ikke forstå. Er det fordi der er nogen der troede at andre ville arrangere det og så blev det ikke til noget?

Har du ikke en bedste veninde du kan ringe til og snakke med det om?

Jeg synes altså det lyder meget underligt at de slet ikke har tænkt på det. Det må have været en hård weekend for dig, hvis du har gået og ventet.

Du får lige et knus :cheerleader3:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Øvvvvvv!

Ej, hvor synd at du skal gå med det! :rolleyes:

Synes faktisk også at det er meget egoistisk af veninderne. Tænker også på om de overhovedet kender til den tradition/ selv er blevet gift?

Jeg ville - som sagt - helt sikkert tage det op med dem og fortælle hvor skuffet jeg var. SENERE!

Nu skal du virkelig nyde den sidste uge op til brylluppet og kun have fokus på det. Det bliver jo en fantastisk dag uanset hvad.

Som jeg læste for nyligt i "Alt for damerne":

"Græd ikke over spildt mælk - åben en flaske champange i stedet!!!" :thumbsupsmileyanim:

Fantastisk råd!

Mange knus og tanker. Ha nu en skøn uge og et dejligt bryllup!

:cheerleader3:

Camilla

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

IIIhhh vor er det bare trist at høre! :griner:-:biggrin::biggrin: som en af de andre siger, så håber jeg du kan lægge det lidt bag dig (selvom jeg godt kan forstå det er svært) og så nyde den sidste tid op til brylluppet. prøv måske at finde en stund sammen med din kommende mand, lav noget lækkert mad, se en god film og hyg jer. bare nyd at det er ham du skal være sammen med og så forkæl dig selv lidt ekstra her i tiden op til Your-big-day, hvis der er plads til det.

håber du holder humøret oppe. ellers kan jeg hurtigt komme med en polter-gag.... hvor mange af dem her ( :thumbsupsmileyanim: ) kan du samle ind på 24 timer..... 50.... du får i hvert fald lidt til at begynde med her.

:cheerleader3::rolleyes::7himmel::bunny_4::bunny_4:

love Jen

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Det er da bare rigtig træls. men det kan nå at ske i nu. en af mine veninder arengerede en PA for hendes søster, men den eneste dag det kunne lade sig gør var onsdagen inden bryllupet, som var lørdag. :rolleyes:

Håber du når det, ellers nyd den sidste tid, inden bryllupet.

og snak så med de veninder... for det kan de bare ikke være bekendt :angry1:

men ellers får du lige dem her,

:respekt::respekt::cheerleader3::cheerleader3::cheerleader3::denmarkflag::denmarkflag::denmarkflag::denmarkflag:

og et par af dem her.

:blush::blush:

og tillykke med den store dag lørdag

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Annonce ♥

Jeg håber, at I får en FANTASTISK bryllupsdag, og at du ikke lader skuffelsen ødelægge dit humør! Det kan være, at veninderne har misforstået et-eller-andet og ikke tror, du villle have polterabend? Jeg er sikker på, at hvis du siger det til dem, at de nok skal sørge for at gøre det godt igen med en feeed after-polter-abend-dag/nat!

Hav nu en superdejlig dag i dag :thumbsupsmileyanim: I dag er det JER, det drejer sig om!

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Håber jeres bryllup var helt fantastisk!! :cheerleader3:

For sikke da en flok skod veninder - jeg håber virkelig du måske har sagt at du ikke ville have det og de troede du mente det (Selvom det jo ikke lyder sådan). Ja de må sku lige holde en ORDENTLIG fed fest for dig må de ;)

Uhh kom med billeder snart -elsker bryllupper og billeder ! :)

- og nu har du jo manden i dit liv, bedre bliver det jo ikke :thumbsupsmileyanim::)

Masser af :)

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer