Louvre

Anbefaling af feststed

2 indlæg i dette emne

Kære Zilla'er!

Så er jeg simpelthen blevet gift. :cheerleader3:

Vi havde en fantastisk dag, som gik så godt, som den overhovedet kunne, og vi sad tilbage med en følelse af at være elsket - ikke bare af hinanden, men af venner og familie som alle gjorde deres til at gøre vores dag til noget helt specielt, sjovt, rørende og FESTLIGT - lige som vi ønskede det.

Men i samme tråd vil jeg gerne komme med min varmeste anbefaling af Kongskilde Friluftsgård i Sorø. De har været helt igennem fleksible og venlige, og vi har kunnet få stort set alle vores ønsker opfyldt. Maden var simpelthen så god og oversteg langt både vores og gæsternes forventninger - vi forventede ikke gourmetmad på hvad der faktisk er et vandrehjem. Og omgivelserne - både inde og ude er skønne, hvis man er til højt til loftet med træbjælker og natur i lange baner. Og festen kunne fortsætte til kl. 7.00 om morgenen, da vi selv faldt omkuld.

Det var helt klart den times kørsel værd fra vores hjem.

:thumbsupsmileyanim:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Kongskilde Friluftsgård er et suverænt sted. Ingen tvivl om det. Har været der flere gange og det gælder stedet, omgivelserne, maden og ikke mindst personalet. Det er et af de steder hvor personalet ikke ser skævt til en når man svarer dem at man ikke er hyret til et bestemt tidspunkt men spiller til festen slutter, og ud på de små timer ser man dem heller ikke "signalere" en holdning i retning af; Er I ikke snart færdige så vi kan komme hjem, hvad man desværre oplever mange andre steder.

Redigeret af diskobil
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer