dorthe høj

bryllup to weekender i træk

4 indlæg i dette emne

står og skal giftes i august og veninden skal giftes ugen efter. vil rigtig gerne være med til at få lavet en god polterarben til min veninde, men har svært ved at overskue det da jeg jo ikke selv ved hvornår der bliver holdt polterarben for mig. Vi har børn hveranden weekend så tænker måske vores egne polterarbner bliver en "børne" fri weekend. syntes det er svært når det er så tæt på hinanden og der ikke er så mange weekender at gøre med også fordi det væreste sommerferie ræs lige skal være ovre før der er flest mulige der kan. håber der er nogle der kan hjælpe med nogle gode foreslag :rolleyes:

Redigeret af dorthe høj
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Hvis det er dig og din veninde det drejer sig om, så vil der vel næsten være et vist sammenfald i deltagerkredsen når vi ser bort fra evt. deltagelse af mødre og familie. Der har de andre vel koordineret.

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

nej det er nemlig ikke samme vennekreds, vi kender mange af deres venner men ikke nogen vi kommer sammen med. de kender også nogle af vores venner, men de skal ikke med til deres. det havde måske været noget nemmer hvis det havde været samme kreds :rolleyes: vil bare heller ikke vide hvornår vores er.

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

den er svær, selv meldte jeg faktisk fra til en polterabend i sidste uge, ved en kammerats kommende kone (de har været sammen et år og jeg har mødt hende 2 gange) jeg følte overhovedet ikke jeg havde oveskud, nu vi selv skal have bryllup om lidt over 2 uger. Godt jeg gjorde det, for nu ligger jeg med influenza, så det ligger lidt en presser på de sidste ting oveni.

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer