yndlings-Lea

Beskriv din forrige...

30 indlæg i dette emne

Denne leg går i al sin enkelhed ud på at skrive et par ord eller linier om den bridezilla, der har skrevet det seneste indlæg i tråden.

Det kan være noget yderst taktfuldt (anbefales til den næste i tråden), filosofisk, drillende o.a.

Og så er det nu, at jeg kaster mig for løverne... :o

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Hun ææælsker :blush: - ja, altså :) -smiley'en...

En vaskeægte jyde i forklædning - men hvilken forklædning!

Yndlings-baben, også kendt som Sesse-mor er en velklædt ung daaame med hang til kvalitetsprodukter... :bearhug:

Dette gælder alt - lige fra hudpleje, tøj, biler - men ikke mindst mænd! :o

Babe'n har nemlig fundet en rigtig romantisk art af hankønnet - som hurtigt måtte overgi' sig og flytte basen fra Berlin - og sammen med hende og sesse-Klara til Korsør...

Yderst forståeligt forresten - hun er en daaaajli' tøs... :griner:-

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

jamen, en pragtfuld Fjellabe - et festfyrværkeri af kreativitet - der gang på gang formår at imponere os alle og som kunne blive millionær hvis hun kunne proppe kreativitet på dåse ... det kan hun ikke :bearhug: og derfor finder man hende jævnligt i blandt de store drenge på værkstedet i færd med at save stoleben af - for smukke dejlige Khio er vores repæsentant i Norge kunsternerverden - og hun gør os så stolte

hun har lært at krydsspænde og hendes bedste ven - næstefter Jon - hedder Anton :griner:-

det er kvinden der har lært mig at man ikke skal stå på ski op til sit bryllup og at man skal vide hvor sin navneattest er - og kvinden der til enhver tid formår at bringe et smil frem - hun er intet mindre end vidunderlig og Lise - du har min dybeste respekt - du er en pragtfuld person og jeg tror vi alle er stolte over at kende dig ..

:o

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Nå, men da jeg var for langsom :tosset: så prøver jeg da igen ..

Christine kender jeg ikke så godt - endnu :bearhug: men hun har den dejligste søn ... og er endnu en af 'Dating.Dk' pigerne herinde .. mon B.klar har aktier deri??? og ja, der var da også noget med en ferie i Thailand???? *misundelsesmiley*

og så har hun netop købt den smukkeste lækre kjole og samtidig begået bridezilla dødsynden nr. 1 ingen billeder :angry1: :angry1: :angry1: Christine - jeg håber du skammer dig :griner:-:blush:

:o

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Kender stadig ikke jer alle til bunds -MEN

Stine er i hvert fald hjælpsom og har altid opmuntrende ord - glemmes aldrig!

Hun siger hun stjæler hele tiden Postet billede men det er hvist uskyldigt ;)

nu har jeg jo stjålet med arme og ben fra jeres planlægningstråde

Har en planlægningstråd der er mæææægtig lang allerede :o og så flytter hun HELDIGVIS snart til DK :heppe:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Så fik jeg jo sesse-moderen.

Lea er et sprudlende bombe af energi og kreativitet.

Hun er aldrig sen til at komme med gode råd og kommentarer.

Jeg kan kun udtrykke min respekt for den måde hun behandler andre folk på og den måde, jeg kan læse mig til hun er som person.

En stærk personlighed som ikke står tilbage for uretfædighed og kæmper sagen for dig selv og sine kære.

Jeg ÆLSKER den måde hun beskriver sin datter, for det gør mig glad at møde så dedikeret mor.

BK ville ikke være det samme, både for alle os andre rent idemæssigt, men oss følelsesmæssigt uden vores alle sammens yndlings-Lea.

Du gør mig sgu glad, hver gang jeg er her inde.. Tak for det

Ps. Glemte at sige: LUV YA for at stick'e up for alle os mørke tøser. De skal fandme lære det, de møg unger

Redigeret af lillebitteminimig
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

vores allesammen dejlige hollandske bidrag, der læser jura og kommer hjem til Danmark til sommer. Skla giftes med Claus til næste år og selvom hun siger hun ikke ejer kreativ sans er vi en del herinde der ikke rigtig tror på den.

Denne skønne kvinde skal giftes på et badehotel på Samsø til april næste år og har anskaffet sig den skønneste Rikke Gudnitz kjole til formålet

Stine har absolut klæbehjerne og når hun bliver færdig som jurist ville jeg ikke tøve med at hhyre hende, hvis jeg engang skulle få brug for juridisk ekspertise

hun er samtidig BK's mest aktive bruger med 3000 indslag på sølle 5 måneder, slå lige den

:o Rikke

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

WUHUUUU..............så napper jeg lige Bryllupsklar's ubestidte top 10 dronning. :bearhug:

Vores allesammens panter in disguise.........smuk sort pels, og nogle meget smukke øjne......øjnene er altså i virkeligheden :hearts: ..........

Rikke er altid god for en sød, dejlig, sjov og interessant kommentar, og jeg nyder, hvergang hun har været på besøg inde i min tråd. ;)

Hun skal giftes med Jens, som lider af umiddelbar kameraskræk, ihvertfald når det kommer til at blive offentliggjort herinde på B.klar.

Man kan altid regne med Rikke, når man er ked, og trænger til en lille cyber-krammer :blush: ........

Rikke er som sagt den ubestridte dronning herinde, ingen kommer op på siden af hende, med hensyn til aktivitet og antallet af indlæg......tro mig...jeg HAR prøvet. Man når lige at snuse til hendes niveau, og så logger hun på..........og vips er der lagt afstand til toppen igen :griner:-

Rikke kommer altid med nogle gode saglige argumenter og kommentarer, og jeg respekterer hende for, ikke altid bare at ride med på bølgen, med hensyn til sige sin mening..........Rikke er ikke bange for også at give lidt negativ kritik, og hun gør det på sådan en raffineret måde, at man ikke bliver ked, eller fornærmet........nope, man tænker lige en ekstra gang over tingene, og så har kritiken jo ramt rigtigt.

Knus Trisse :o

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Trisse, søde søde trisse..

Tja nu er det snart et år siden jeg blev fru og under hele min planlægning og udførelse har Trisse været der med søde kommentarer og opmuntrende ord. :heppe:

Hun er en super dejlig tøs og endnu mere fantastisk i virkeligheden. Hun er der altid for at give en god og velmenende kommentar, så det er jo ikke uden grund at Martin og Ki valgte at give hende titlen som superbruger, da der skulle findes nogen nye.. :o

:bearhug::griner:-:blush:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

tark Pernille........hvor er du sød....... :bearhug:

Jamen, hvis ikke der er andre der gør det, så napper jeg lige Pernille........

Det er jo vores kendis.....Pernille er skuespiller, sanger, danser.......kort sagt Pernille er et MULTITALENT.......Hun ser stjernehamrende godt ud, og har et fantastisk smil. Hun er, meget uretfærdigt over for os andre, 130% fotogen.

Og så ser hendes mand heller ikke værst ud ;) :blush::griner:- .

Pernille er en af de dejlige tøser, der bliver hængende herinde, på trods af, at hun snart har papirbryllup.......bare for at følge os andre, og komme med gode råd og dejlige kommentarer. :)

Knus Trisse :o

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Nå så fik jeg Trisse-mor :griner:-

Hvad kan der siges som ikke allerede er blevet sagt om denne dæjlige quinde

Du er bare en af de mennesker der får en til at føle sig velkommen med det samme. :o:bearhug: kreativ når det angår bryllups planlægning, og så er du altid god at have i baghånden med gode råd og ideer - tror jeg vi er mange der er taknemmelige for.

Har indtryk af at hvis der mangler lidt fut i fejemøget er Trisse quiden man skal have fat i.

Tak fordi du er dig, vi kunne simpelhen ikke undvære dig herinde

Redigeret af mosegaard
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Søde Anja...

Som snart vender snuden hjem til det dejlige Danmark igen...Anja er en dejlig varm pige, der altid er klar med gode råd. Derudover er hun utrolig omsorgsfuld, og har altid en opmuntrene bemærkning klar :o

Desuden har hun jo været så sød at vise billeder af både sn smukke smukke kjole, og det aller inderste på dagen. :griner:-

Anja, vi er rigtig glade for at have dig her på BK - uden dig var det ikke det samme. Vi glæder os til du vender hjem til DK igen, så vi har en chance for at møde dig IRL :guitar:

:bearhug: Anne

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Jamen, Anne er jo vores alle sammens jægerbabe, som kan nedlægge både det ene og det andet. :shoot:

I øjeblikket er hun lidt stresset med nyt hus, græsslåmaskine, specialeskrivning, arbejde hos Femilet og så lige den der bryllups-ting. Så vi må alle sammen passe på hende. :o

Anne er sød og sjov og giver nogle supergode råd, som vi alle kan nyde godt af. :bearhug:

Redigeret af 270805
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Nu har jeg jo meget svært ved at sætte "ansigter" på alle, så jeg har hentet hjælp fra forum:

Mette er asocial, kedelig , genert, ude af stand til at konversere, bryder sig ikke om andre bridezillas, synes fester er opreklamerede, og gider ikke gå op i brylluper. Skrev hun ihvertfald selv i et indlæg.

Kigger man lidt længere finder man dog ud af at det ikke holder: Mette er præcis som alle andre bridezillas: Går op i de mest underlige og næsten usynlige petitesser, er ofte sentimental og ved at gå i coma over sin planlægning og ender af og til op i et værre tudefjæs. Derfor er hun glad for at hun kan rase ud og afreagere her.

Herudover har hun forsøgt sig som Heidi Klum model. Iflg. hende selv dog uden større held. Det samme gør sig gældende med Post Danmark. Dem er hun godt og grundigt trætte af.

Hun blev kaldt Lilly M. som barn. Om det er fordi hun slog sin lillesøster med en garageport skal jeg ikke kunne sige, men jeg håber da at gemalen har hørt om den episode, så han ved hvad der venter ham. :o

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Stine er enormt arbejdsom, i hverfald arbejder hun på en bestemt opgave for tiden, som hun er meget træt af.

Hun tror ikke selv, at hun er kreativ og er ved af få stress af mariemusens planlægning.

Hun skal giftes på samsø i en anden kirke end den Stine og hendes kommende mand valgte.

Stine er meget hjælpsom, humoristisk og altid sød til at kommentere tråde.

En pige man kan finde støtte hos :o

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

millepigen

vores allesammens Millepige, der er gået så gruelig meget igennem med sit stakkels knæ. Hun har rendt fra læge til læge og ingen giver et konkret svar eller løsning, og det er da efterhånden ved at være temmelig træls :angry1: men vi andre håber det bedste for hende

Mille er sød, sjov og meget omsorgsfuld og kærlig, hvilket undertegnede selv har nydt godt af. Mille ahr en veludviklet situationsfornemmelse og ved lige præcis hvornår de andre bridezillaer har brug for et opmuntrende knus

Hun skal giftes med kresten, diskobilen leverer musikken og så er hun temmelig vild på et dansegulv, især hvis Cotton eye Joe bliver sat på

Mille læser til pædagog er for tiden i praktik i en børnehave og hun kæmper for at nå sine mål, mens det dumme knæ driller, men hun når dem, for hun har en jernvilje

:o Rikke

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Så var det igen den - dejlige, smukke sorte panter

Hende der altid er der når der bliver grinet, og som man altid kan finde støtte hos :) Rikke kan man altid vise sine ideér og få konstruktiv kritik af dem. Hun er sjælent i dårligt humør, og selv hvis det skulle forkomme så har hun overskud til en glad bemærkning :heppe:

Rikke var også den første der kom løbende over til mig ved brudemødet med hilsenen; HEJ DET ER MIG!!! :blush: og der stod ca. 50 mennesker man aldrig havde set så MIG hjalp virkelig :griner:- Selvfølgelig havde hun byttet sin smukke pels ud med sin smukke pige kostume :bearhug:

:o

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Susanne er den modige pige her på bryllupsklar - hun har nemlig købt en rød brudekjole - og den er super flot :o Derudover er hun meget kreativ og har lavet en masse flotte ting til sit bryllup. Vi har også nydt godt af hendes havebilleder. :griner:-

Jeg mener jeg var den første bruger, der skrev i Susannes planlægningstråd, men ikke desto mindre har hun for længst overhalet mig og mange andre eftersom hun nu er den 4. mest aktive bruger :bearhug:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Tikkitiks er jo en :o dejlig pige, hun er altid klar med en hjælpende hånd, hvis der er behov for det. Kreativ det er hun også.

Hun er lige blevet gift :bearhug: og der så hun hammer godt ud , i Farsø kirke ( flot kirke synes jeg selv ). kommer oprindelig fra Farsø, men er flyttet til Aarhus.

I sol og i blæst er Tikkitiks best. :griner:-

Solveig

Redigeret af Solmusen
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer