Guest Line P

Overtøj

6 indlæg i dette emne

Nu skal jeg som sagt giftes d. 10 april.

Jeg tænker lidt på , vi kan jo vente alt fra snestorm til fint sommervejr...men hvad skal man have på for ikke at fryse alt for meget ?

Eller er det bedre at se flot ud foran kirken og så fryse?

Umiddlbart vil jeg nok fryse , men er der nogle af jer der har set noget overtøj, sjal, eller lign ?

Hvad gjorde i som allerede er blevet gift?

Håber i kan hjælpe mig igen igen

Line P

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Hej Line

Selvfølgelig bliver d. 10 april en super lækker forårsdag som vi sukker efter, når vinteren er på sit mørkeste........

Men ellers så kan du jo have en flot stola af hvid pels (fake eller naturlig efter præference), et smuket hæklet sjal (alt efter hvilken stil din kjole har) eller selvfølgelig fryse med anstand ;)

Det er ikke særlig længe I skal stå udenfor og hilse på folk og hvis vejret er møgdårligt, så er jeres gæster nok heller ikke lige helt vilde efter at stå der i hverken halve eller hele timer.......og så er det jo slet ikke sikkert du behøver noget....

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Hej Line.

Ja nu er der 20 dage :jump: til jeg skal giftes og jeg forstår godt dit problem.

Da jeg var inde og købe min kjole, prøvede jeg en pels og jeg lignede allermest en flodhest og droppede derfor meget hurtig den ide'.

Jeg har lånt et sjal, som ikke er særlig tykt, faktisk er det meget tyndt og må derfor fryse. Jeg regner med at jeg fra bilen og ind i kirken har en jakke eller trøje på. På det tidspunkt er alle jo inde i kirken!

Efter vielsen regner jeg med at vi får ris og der bliver taget de billeder der nu skal tages og så er det det.

Vi holder reception og alle skal jo med til det og hvorfor skal vi allle fryse, når der er kolde fadøl og snitter der hjemme.

Der er selvfølgelig sikkert forskel på feb. og april måned, men jeg ser ikke det som noget problem og ja, så må vi fryse med anstant.

Jubiiiiiiiii jeg kan næsten ikke vente nu. 20 dage det er ikke længe. Jeg glæder mig for vildt.

Knuser fra MSH

:hjerte: :hjerte: :hjerte: :hjerte: :hjerte: :hjerte: :hjerte: :hjerte: :hjerte: :hjerte: :hjerte: :hjerte: :hjerte:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer