Guest Giftes10072010

Hvilken farve er min kjole?

10 posts in this topic

Her kan I lige se et billede af min smukke kjole - men jeg kan ikke finde ud af hvilken farve den er.. Ved ikke om det helt kan ses på billedet, men den er jo i hvert fald ikke klart hvid - er den champagne eller ivory eller beige eller hvad ville I kalde den? Tak :)

post-38004-1244957158.jpg

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Annonce ♥

Annonce ♥

OK, super - så kalder jeg den bare champagne :) Har dog set andre champagne-farvede, og jeg synes de har et mere sølv-agtigt skær - og jeg synes slet ikke at farven ligner drikken champagne ;) Men jeg tror ikke vi kommer det meget nærmere, mange tak! Så kigger jeg videre efter tilbehør i champagne-farver! Men mon ikke ivory vil passe OK til også?

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

På dette billede er tyl og organzablomster Ivory og selve corsagetoppen og boleroen champagne (efter min mening en anelse varm farve som fx fed fløde ;) )... Tag dig ikke af at noget skinner og andet ikke gør (det er bare pga blitzen)

post-36326-1244980739.jpg

post-36326-1244980812.jpg

Edited by Miss-Lena
0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

Annonce ♥


Annoncer