Guest Majer

Hvor bliver mine kilo af !!!!

9 indlæg i dette emne

Hej alle sammen.

Som nogen af jer godt ved, har jeg lagt min "mad"-livstil om.

Jeg er startet hos vægtkonsulenterne og mon ikke lige, der sker noget.

Jeg har været på i 6 uger og idag da jeg var til vejning, viste vægten at jeg har tabt 8,6 kg.

:heppe: :heppe: :heppe:

Det er bare for vildt, at det kan være så nemt. For jeg syntes virkelig at det er nemt.

Der støder dog nogle " små " problemer op nu.

Min vielsesring er blevet for stor og det er ikke sikkert at den kan laves mindre da den er i titanium. Hvad gør jeg så????? Er der nogen gode råd??????

Nu er jeg ikke den med den største barm. For et års tid siden, blev den pludselig mindre og en dag så jeg en rigtig sød bh som kun var i str. 85A. Jeg købte den og minsanten om den ikke passede perfekt!!!!! http://bryllupsklar.dk/forum/public/style_emoticons/default/sad.gif

Nu er barmen ikke blivet større og det ender med at jeg skal ha' en minus A.

Hvor finder jeg så små bh'er udover i HM børneafdeling?????

Opfat nu ikke at jeg er negativ og disse ting, for det er jeg selvfølgelig ikke. Tværtimod men et par gode fif eller råd vil jeg da gerne ha' med på vejen.

:bamsekram: fra Majer, der snart har hængerøv i g-stregen.

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Hej Majer,

flot gået!! http://bryllupsklar.dk/forum/public/style_emoticons/default/respekt.gif :( :heppe: :birthday:

Jeg har selv tabt 30 kg med DDV, så jeg kender godt de der "luksusproblemer" der opstår!! Ved ikke hvor mange tusinde kroner jeg har brugt på nyt tøj. :birthday: Ikke at jeg klager. ;)

Keep up the good work! :birthday:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Hej Majer!

Tillykke med vægttabet so far...... ;) det er bare SÅ flot!!

Jeg har selv tabt 23 kilo hos DDV og har det bare så godt med det!

Har desværre ingen råd mht din ring.

knus fra p.nille

:bamsekram:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

sejt sejt majer

Jeg har heller ingen råd vedr ringen. Til gengæld ved at de har masser af rigtig fine (og ret billige) bh'er i Hunkemüller. Mange modeller i AA, så der skulle stadig være en chance for at være lækker inderst inde på den store dag.

Der ligger en stor Hunkemüller på strøget i Århus, ellers ved jeg ikke hvor. Måske har de en hjemmeside med forhandlere

majmaj

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Hej Majer

Det er dælme flot med dit vægttab http://bryllupsklar.dk/forum/public/style_emoticons/default/respekt.gif

Mht til ringen, så kan du altså for en klækkelig sum få den skåret mindre!

Det fik vi i hvert fald at vide, at det bestemt ik' var noget man bare lige gjorde, men at det da ku' la' sig gøre.

Prøv at hør ad ved forhandleren :(

KH

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Hej Majer!

Kanon - godt gået! Selv om der er mindre "bivirkninger", så er det jo fedt!

Jeg har selv tabt 11 kg med vægtkonsulenterne - stoppede sidste sommer og der er så desværre røget lidt på igen. Nu vil flere skeptikere sikkert råbe "typisk" - men der er en logisk forklaring: gennem 4 måneder byggede vi om og havde intet køkken, så den lød på junk og McD - og nu da vi har det nye køkken, har vi så travlt at vi fortsætter i den dur!

Men - når vi kommer hjem fra vores pinsetur, går vi i gang igen og det er max 5 kilo det drejer sig om og i starten ryger det jo hurtigt! Så jeg VED at jeg kan og jeg VED at jeg har en deadline (4/9!) hvor jeg VED at jeg vil være slank igen! Fedt at vide at man har en SUND måde at gøre det på.

Jeg er også selv ret bevidst om det med barmen... det fedeste ved at være lidt stor i det var min barm - men nu er den selvfølgelig skrumpet til det ukendelige... Ærgeligt, men jeg foretrækker altså at være slank og "barmløs" end det omvendte! http://bryllupsklar.dk/forum/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Husk at sende en venlig tanke til ham(hende?) der opfandt PUSH-UPen! Hurra!

Carina

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Hej alle sammen.

Som nogen af jer godt ved, har jeg lagt min "mad"-livstil om.

Jeg er startet hos vægtkonsulenterne og mon ikke lige, der sker noget.

Jeg har været på i 6 uger og idag da jeg var til vejning, viste vægten at jeg har tabt 8,6 kg.

:heppe: :heppe: :heppe:

Det er bare for vildt, at det kan være så nemt. For jeg syntes virkelig at det er nemt.

Hej Majer

Jeg vil også meget gerne tabe mig, helst 10-15 kg. Har de evt. en hjemmesideadresse hvor man kan se nærmere hvad det går ud på?

På forhånd tak.

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer