Maya Aisha

Festlokaler???

3 indlæg i dette emne

er der nogen der kender nogen billige festlokaler, fælleshuse eller andet i kbh og omegn??

vi har søgt med lys og lygt, men syn´s det er svært at finde det rigtige hvor man ikke bliver smidt ud kl 01.00!!

jeg har virkelig brug for hjææææææælp!

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Umiddelbart vil jeg sige at det er svært at finde festlokaler, hvor I bare lejer lokalerne hvor I rent faktisk bliver smidt ud på noget tidspunkt. Fordi I typisk lejer lokalerne så I også har dem søndag. København og omegn er et vidt begreb men da du er fra Rødovre taler vi måske om det område. De forsamlinsghuse jeg har kendskab til i det område kræver formentlig tilknytning til beboerområder men UBS udlejer deres kantine (i Glostrup industrikvarter) til fester. Personligt ville jeg dog nok gå efter Herstedøster eller Herstedvester Forsamlingshuse som begge er meget hyggelige. Odd Fellow i Glostrup kunne også være en mulighed. En anden mulighed er Ishøj Forsamlingshus men det er dog længere ude.

Men kig evt. på vores referenceliste. Der ligger links til flere feststeder, lokaler m.v. (men den trænger dog til en opdatering og er derved ikke fuldstændig).

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Jeg ved ikke så meget om feststeder i KBH-området, men kender problemstillingen, så vil gerne hjælpe (eller prøve på det).. måske kan der være noget at finde her:

http://www.facebook.com/group.php?gid=1581...ll&viewas=0

http://www.festklar.dk/festlokaler.html

Det er ikke sikkert, at festklar-lokalerne er billige (det ved jeg ikke), men på facebook-linket er der måske lidt mere varieret (og du kan skrive på væggen og spørge).

Pøjpøj med det!

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer