rikke_n

Kæmpe lettelse...

6 indlæg i dette emne

Endelig fik vi booket kirke og feststed i går og jeg kan nu slappe af og lægge det til side og ikke tænke bryllup før om, nogen måneder :)

Eller - vi har haft booket de sidste 3 måneder også, men der har ikke været noget helt fast...

På kirkekontoret vidste de ikke hvornår kirken skulle renoveres og i tilfælde af at det blev når vi skulle vies, ville vi få tilbudt én af de to andre kirker i sognet hvor vi bor, men det var vi overhovedet ikke interesserede i fordi det ville føles forkert at skulle til en anden by i en kirke vi aldrig før har været i, eller vi skulle vælge en af kirkerne i vores fødesogne, men første prioritet var kirken hvor vi bor - og i går fik jeg en mail, at kirken først skulle renoveres i 2016, så det ville ikke berøre os og vi kunne få kirken som vi ønskede :)

Feststedet har vi haft en lidt "åben" aftale med, i tilfælde af at vi skulle finde en anden kirke og anden dato... Men nu er det også på plads og vi har fået de smukkeste sted at holde festen :)

Jeg er så glad og måtte lige dele min glæde :loveshower:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Annonce ♥

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer