stina29

Uh, fylder 30 imorgen

19 indlæg i dette emne

Ja, så bliver jeg 30 imorgen..har haft det lidt svært med det, men prøver nu at se positivt på det. Har været lidt nede, synes ikke rigtigt jeg er hvor jeg burde være, ingen uddannelse, ikke rigtigt klar til børn, træt af mit job uden at have selvtilliden tilat søge et nyt osv osv.. Men har besluttet mig til at glasset er halvt fyldt, og at det at forlade tyverne måske slet ikke er så slemt.. Vil bestille tid tilat få en tarmudskylningn, og få vasket 30 års dårlig mad ud, og symbolsk starte på en frisk :bearhug: Desuden har jeg så meget at være taknemmelig for, en dejlig kæreste, dejligt hus, skønne hundebørn,, super lillesøster ( som også er min bedste veninde),vidunderlige forældre (som ikke engang er mine biologiske forældre, men elsker mig på godt og ondt), sjove og søde venner og balder af stål :bearhug:

Når nu jeg ser mine tanker på skrift, så kan jeg godt se at 30 krisen er noget pjat, så velkommen til 30erne, de potentielt bedste år af mit liv!

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Det er godt, du har fået vendt de negative tanker til noget positivt!!! Og det er jo aldrig for sent at gøre noget ved de ting, som du ikke synes, er som de burde være....der er en ny dag imorgen med masser af muligheder, det er bare med at gribe dem!!!

Svale, der selv lige er rundet det skarpe hjørne

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Ja, så bliver jeg 30 imorgen.. har haft det lidt svært med det...

...så velkommen til 30erne, de potentielt bedste år af mit liv!

Bare rolig! Det er slet ikke så slemt at fylde 30!

Jeg rundede det "bløde hjørne" sidste sommer, og havde en masse maveproblemer med ikke længere at være i tyverne - en årrække som virkelig behagede mig... Men det eneste det har givet mig er et par flere små grå hår som har sneget sig ind på mig i løbet af de sidste 5-6 år :bearhug:

Så... NYD DET!! At være 30 er bare FEDEST!

:band:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Ja, så bliver jeg 30 imorgen..har haft det lidt svært med det, men prøver nu at se positivt på det. Har været lidt nede, synes ikke rigtigt jeg er hvor jeg burde være, ingen uddannelse, ikke rigtigt klar til børn, træt af mit job uden at have selvtilliden tilat søge et nyt osv osv.. Men har besluttet mig til at glasset er halvt fyldt, og at det at forlade tyverne måske slet ikke er så slemt.. Vil bestille tid tilat få en tarmudskylningn, og få vasket 30 års dårlig mad ud, og symbolsk starte på en frisk :blush: Desuden har jeg så meget at være taknemmelig for, en dejlig kæreste, dejligt hus, skønne hundebørn,, super lillesøster ( som også er min bedste veninde),vidunderlige forældre (som ikke engang er mine biologiske forældre, men elsker mig på godt og ondt), sjove og søde venner og balder af stål :lol:

Når nu jeg ser mine tanker på skrift, så kan jeg godt se at 30 krisen er noget pjat, så velkommen til 30erne, de potentielt bedste år af mit liv!

<{POST_SNAPBACK}>

Der er bare ikke noget bedre! For mig var det langt værre at blive 28-29 da det er afslutningen på noget. NIogtyve... hvorimod 30 er begyndelse på det næste.

Se du bare at komme over de 30 - det ER de bedste år i dit liv. Du kan stadig te dig som 29, men har erfaringen med i bagagen. :bearhug:

Jeg håber du får en fantastisk dag og lad være at tænke på alderen som et tal, men som hvordan du har det. ;)

Kæmpe :bearhug: og :bearhug: til dig med dagen i morgen!

Den erfarne "Stina34" -HAHA- (som heller ikke har børn endnu og som først fik købt egen bolig sidste år og stadig overvejer, hvad hun skal, når hun bliver "stor".)

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Tillykke :bearhug::bearhug:

Velkommen i trediverne *kan jeg lige nå at sige inden jeg selv runder de 40*

Skal være ærlig at sige jeg havde lidt de samme tanker da jeg i sin tid blev 30 .. men alt taget i betragtning har det været den bedste periode i mit liv :heppe:

Dejligt at du fik vendt de negative tanker til noget positivt -HAHA-

Jeg håber du får en pragtfuld dag :hjerte: ... her hvor jeg sidder ser det ud til at vejret ihvertfald bliver skønt

endnu engang tillykke med dagen og lykke fremover

:lol: Lene

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

:bearhug:TILLYKKE TILLYKKE TILLYKKE :bearhug:

Det er altså ik slemt at blive 30.... den du er inden i er jo stadig den samme uanset om du bliver 30, 40 eller 50.... det er jo trods alt kun et tal ;) ....

Håber du får en rigtig skøn dag

-HAHA- fra Pia (som selv runder de 40 om 3 mdr. og ikke synes det er et problem) :lol:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

-HAHA- Tillykke med dagen! :bearhug:

Er sikker på 30'erne ikke er så værst når det kommer til stykket. Selv går jeg og glæder mig til den fest vi så skal holde. :lol:

Håber du får en super god dag, med alle dem du holder af og en masse glæde. :bearhug:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Tillykke med dagen!

Jeg tror at de altid vil være noget der kan trykke en med alderen.

Jeg havde en veninde som var bange for at fylde tyve, for så var hun ikke ung mere!?? sikke noget sludder. ALder er hvad man gør det til og hvordan man føler sig.

Knuz Vinni

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer