Vinterbrud2011

Et vinterbryllup kaos

24 indlæg i dette emne

Hej med jer

Så er det min tur til at blive gift :ilovebryllupsklar: Jeg er 27 år og holder en pause fra studierne. Min kommende mand er 25 årige ingeniør fra england

Vi skal giftes til november og efter brylluppet flytter jeg til england, da min kommende mand arbejder der. Vi har lige købt et 3 værelses lejlighed :thumbsupsmileyanim:

Det vi har fået på plads:

Feststedet

Smykker

Kjolen

Kagen

Redigeret af Vinterbrud2011
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Annonce ♥

Annonce ♥

Det behøver jo ikke at blive en kort tråd. Det er bare et spørgsmål om hvor mange indlæg der postes om dagen, men jo der skal godt nok speedes op hvis .... Det kan godt være 2 måneder ikke er lang tid men selvfølgelig kan det lade sig gøre. Nu ved jeg godt man ikke kan sammenligne bryllupsfester og firmafester men sidstnævnte planlægges ofte inden 2-3 måneder (det er nu de begynder at strømme ind) og der lægges slet ikke lige så mange kræfter i som til bryllupsfesterne. Derudover er der jo ikke samme run på lørdagene i november måned på samme måde som der er i juli og august. Jo der er masser af firmafester ultimo november men det er som regel på fredage og de bruger ikke bryllupsfotografer m.v. :thumbsupsmileyanim:

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Ja 2mdr. er ikke ret meget! Jeg havde regnet med minimum et år, men livet går ikke altid efter ens ønsker...Godt nok får jeg en del hjælp fra familien og venner men det ser ud til at jeg ikke kan undgå stress.

Nu er jeg snart færdig med invitationerne som har været et større project ind jeg har regnet med. Mangler bare at finde ud af hvem jeg skal invitere og hvem jeg ikke skal

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Er du gal!! Det er godt nok stressende at planlægge et bryllup på såååå kort tid!!!

Selvom familie og venner hjælper til er det godt nok et kæmpe arbejde! Jeg skulle bare ha købt invitationerne men næææ nej jeg skulle være superwoman og lave en DVD arrh fortryder det nu!

anyway i det mindste ved vi hvor festen bliver holdt lol det er da altid noget

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer