Tess80

Informations hjemmeside

6 indlæg i dette emne

Annonce ♥

Laver bare en del af vores nuværende hjemmeside om til det :) Er hos mlhosting.dk..... Men afhænger jo af om du har et domæne og om du selv kan kode hjemmesiden eller ej.

Vi har min kærestes efternavn som domæne, og det tager jeg også til vielsen så er jo perfekt i forhold til navnet.

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Vi har hos one.com - vi ville gerne have vores eget domæne, så det bare hedder navnet.dk :)

Men det var noget værre lort (undskyld mig) at lave hjemmesiden - deres hjemmeside-creator er virkelig ikke særlig anvendelig, og meeeeget langsom at bruge. Så det kan helt sikkert fås bedre andre steder :)

0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Annonce ♥

Vi har bare lavet en 'blog' på wordpress - meget nemt. Du kan se den her: http://marianneogmikkel.wordpress.com/

Haha, sikke en fin tekst under underholdning, Msmountains; "Selv om vi ikke drømmer om maaange laaange taler og traditionelle festsange med omvendt ordstilling og nødrim, er indslag i enhver form meget velkomne!"

Ak de dér nødrim!

Den tror jeg, at jeg vil bruge som inspiration, taaak :)

Redigeret af Felinity
0

Del dette indlæg


Link to post
Share on other sites

Log ind for at besvare

Folk bliver vildt glade for svar!

Ikke medlem endnu?

Opret dig gerne. Det er gratis og tager 10 sekunder.


OPRET NY GRATIS MEDLEMSPROFIL

Allerede medlem?

Du kan med fordel logge ind.


LOG IND HER

Annonce ♥


Annoncer